Specjalna oferta ZTM na Gwiazdkę - Bilet Seniora

Zbliża się koniec roku, dlatego już teraz warto zadbać o najstarszych członków rodziny - dziadka, babcię lub rodziców. ZTM ma dla nich specjalną ofertę - Bilet Seniora, który kosztuje tylko 40 złotych i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez cały rok.

Zdjęcie ilustracyjne
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Zdjęcie ilustracyjne (© sxc.hu)

Tak Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do kupna owego biletu, a dodatkowo rozwiązuje odwieczny problem prezentów świątecznych dla najstarszych członków rodziny. Bilet można kupić we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach biletowych, a przy zakupie nie trzeba okazywać żadnego dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek. Na podstawie Biletu Seniora, kodowanego na spersonalizowanej karcie, może podróżować pasażer, który ukończył 65 lat. Imienny bilet jest ważny w 1. i 2. strefie biletowej i uprawnia do korzystania ze wszystkich linii ZTM - autobusowych, tramwajowych, metra oraz szybkiej kolei miejskiej. Posiadacz Biletu Seniora może podróżować również w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz liniami lokalnymi oznaczonymi literą L.

Czytaj także: Warszawiacy kupują więcej mobilnych biletów

Osoby, które nie mają jeszcze spersonalizowanej karty miejskiej, mogą złożyć wnioski o jej wydanie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz przez internet. Kupiony bilet powinien zostać aktywowany bezzwłocznie po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra w bramce przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie. Podczas kontroli trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek. Bilet zachowuje ważność przez 365 dni od dnia aktywacji. Zgodnie z regulaminem ZTM osoby, które ukończyły 70 lat, mogą podróżować bezpłatnie jedynie na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek.
∨ Czytaj dalejCzytaj także: Z ulic Warszawy zniknie ponad 200 najstarszych autobusów


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię