SPR o krok od mistrzostwa!

Piłkarki ręczne SPR Lublin są tylko o jedno zwycięstwo od kolejnego mistrzostwa Polski! W niedawno zakończonym trzecim meczu serii finałowej, lublinianki pokonały Zagłębie Lubin aż 34:23 i prowadzą 2:1 (gra się do trzech wygranych). Jeśli uda im się powtórzyć tą sztukę jutro (godz. 17), będą mogły świętować tytuł.

Przyjezdne miały coś do powiedzenia jedynie w pierwszym fragmencie gry, a dokładnie w pierwszym kwadransie. Wyszły nawet na prowadzenie 3:1, a potem 5:3, jednak z czasem SPR zaczęło coraz bardziej dominować. Między 21. a 30. minutą miejscowe zaprezentowały doskonałą obronę i skuteczny atak, dzięki czemu wygrały tą część 7:2 i do szatni schodziły przy stanie 17:12.

Zagłębie zerwało się do ataku po zmianie stron, ale lublinianki szybko ostudziły zapędy swoich rywalek. Kilka świetnych kontr okazało się dla przyjezdnych zabójczych, a brylowała w nich Małgorzata Majerek.

Z każdą kolejną minutą podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego zwiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały dwucyfrową liczbą bramek.