Sprawdź, jak dobrze znasz ortografię

Obcokrajowcy mają z nią nie lada problem. Jak się okazuje Polacy też.
Jak dobrze znasz ortografię?
 123 RF

AG

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.07.2015, 13:20

Ja myślałem, że quiz dotyczy języka polskiego a nie słów obcych, które można pisać nawet "fonetycznie". Przykład: Szekspir a nie Shakespeare (jeśli się pomyliłem, to sorry!)

16.07.2015, 16:23

"Obcokrajowcy mają z nią nie lada problem. Jak się okazuje Polacy też."

Pseudo-dziennikarki z tego portalu również.

16.07.2015, 10:14

Targowica ciągnie się za Polaczkami klątwą,już dawno sprzedali Polskę a że historia kołem się toczy sprzedają dalej........Reasumując w brew pozorom komuna zrobiła dla Polski najwięcej.............Ponieważ przez 25 lat pseudo wolności pajace lenie i nieuki zrujnowali sprzedali i położyli na łopatki gospodarkę pozamykali zakłady pracy skazując ludzi na BIEDĘ.

15.07.2015, 23:41

Rocznica bitwy pod Grunwaldem a Niemcy dalej budują nowe lidle, Rosmany itp. Podbój Polski trwa......

15.07.2015, 20:53

autorzy NIE ISTNIEJĄCEJ uchwały na AJD też mają kłopoty z ortografią, bo piszą bez kropek, bez przecinków i z bykami

15.07.2015, 11:50

Regulamin SKNERUSA 13.9. Wszelkie spory wynikłe w związku z Regulaminem będą rozstrzygane przede wszystkim polubownie. Do sporów ma zastosowanie prawo Republiki Panamy.1.3.3. Operator - GAMBID CORP. incorporated under Panamanian Laws, Registration Number 155592513, Calle 49, Cas 2, Bella Vista, Ciudade de Panama Warto kupować ?

15.07.2015, 10:01

Jeszcze tylko kilka miesięcy..........

14.07.2015, 00:55

Ale bez jaj niech napisza polskie wyrazy a nie takie bzdury. Masakra

14.07.2015, 00:04

Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy. Co do Baby-Jagi to wersja z myślnikiem jest poprawna, a w książkach wiele razy już spotkałam się z błędną pisownią. Jeśli chodzi o wyrażenie 'po ponad półgodzinnej przerwie...' to wszystko zależy od znaczenia; w tym znaczeniu, który pan/Pani przytoczył/a właściwe jest zapisanie osobno, ale jeśli chodzi o wyrażenie z quizu - poprawna jest pisownia łączna. Odsyłam do Wielkiego Słownika Ortograficznego pod red. prof. E. Polańskiego. W tym quizie nie ma błędów.

13.07.2015, 18:44

Panie(Pani) AG ,jesteś chyba obcokrajowcem albo często opuszczałeś lekcje języka polskiego w podstawówce albo skończyłeś Uniwersytet prywatny na wydziale "dziennikarstwo". Twoje teksty które tu umieszczasz zresztą i twoich kolegów po "fachu" są beznadziejne!

13.07.2015, 16:13

Polecamy prześledzić:
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1327:rymoliryktando&catid=82:przedsiwzicia-promujce-polszczyzn
Pozdrawiamy,

13.07.2015, 15:01

tak czy inaczej w quizie są dwa błędy:

1) Poprawna pisownia to Baba Jaga (a nie Baba-Jaga) - otworzyłem nawet bajkę i sprawdziłem ;)
2) ponad trzyićwierćgodzinnej - pisownia na zasadzie 'po ponad półgodzinnej przerwie...'