Spring Break 2015. Znamy wszystkich wykonawców festiwalu, jest ich ponad setka!

Organizatorzy poznańskiego festiwalu odkryli wszystkie karty i podali pełny program imprezy. Początkowo zakładali, że między 23 a 25 kwietnia Poznań odwiedzi 80 artystów, ostatecznie jest ich 104.

Spring Break Poznań

23-25 kwietnia 2015

Line-up imprezy uzupełniają: Drivealone, Oxford Drama, Kędzierski & KoVValsky, Milky Wishlake, Piotr Zioła, Vapour Trails, Michał Sobierajski, Sonia Pisze Piosenki, Kortex, The Lunatics, Natasza Ptakova, Kasia Lins, Popszysze, Asia I Koty, The Shipyard, Rusty Cage, Bobby The Unicorn, Venter, Endy Yden, BeMy, Power Of Trinity, Clock Machine, Teddy Jr., Kasia Moś, Joa Bird, Zakręt oraz EP Pro.

Zobacz też: Tomasz Waśko o Spring Break: "Jest grupa ludzi, dla której warto robić ten festiwal"

W tym roku odbędzie się druga edycja imprezy. Rok temu podczas premierowej odsłony, na koncertach, warsztatach i panelach bawiło się prawie tysiąc gości z całej Polski. Już wiadomo, że w tym roku będzie ich dwa razy więcej. Więcej jest także zaproszonych na festiwal artystów, poznaj sylwetki zamykających line-up muzyków.

DRIVEALONE

Solowy projekt Piotra Maciejewskiego, jednego ze współzałożycieli zespołu Muchy, który rozstał się z grupą w 2011 roku. Maciejewski jest producentem muzycznym, autorem licznych remiksów, a także producentem teatralnym. Obecnie pracuje nad nowym autorskim materiałem.

OXFORD DRAMA

Swoje dokonania określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas koncertówt świadomie odrzucają jego wsparcie. Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP duetu. Aktualnie muzycy kończą pracę nad kolejnym premierowym materiałem. EP zostanie wydana przez wytwórnię Brennnessel.

KĘDZIERSKI & KOVVALSKY

Piotr "Kędzior" Kędzierski to człowiek radia i telewizji. DJ pasjonat, od dwóch lat podpora niezwykle popularnego DJ projektu EXBOYFRIENDS. Jędrzej "KoVValsky" Kowalczyk to z kolei młody DJ i promotor event’ów. Miksuje i selekcjonuje szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Dobrze czuje się w różnorodnej muzyce, eksperymentuje z nowymi gatunkami. Unika „komercji”. Prezentuje świeże kawałki, których nie można usłyszeć w środkach masowego przekazu.

Spring Break 2015. Znamy kolejnych wykonawców poznańskiego festiwalu

MILKY WISHLAKE

Młody, obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Debiutował pod koniec 2014 roku EPką "Five Contemporary Sings". Sukces pierwszych utworów zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Nextpop, która wyda jego debiutancką płytę.

PIOTR ZIOŁA

19-latek z Opola, który po występie w programie X-Factor podpisał kontrakt z Warner Music Poland. Obecnie kończy prace nad debiutanckim albumem, nad którym pieczę sprawuje Marcin Bors. Krążek ma być utrzymany w klimacie amerykańskiej muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. Przy projekcie współpracuje m.in: Gabą Kulką, Marcinem Ułanowskim, Robertem Cichym oraz Karoliną Kozak, Kamilem Durskim i Radkiem Łukasiewiczem, którzy napisali teksty do większości piosenek.

VAPOUR TRAILS

Pochodzą z Warszawy, a w swojej twórczości łączą drapieżne gitarowe granie z pulsującym rytmem. Jeszcze pod poprzednią nazwą zespół zdobył nagrody Grand Prix oraz Fanów Rebubliki na festiwalu In Memoriam im. Grzegorza Ciechowskiego, oraz Grand Prix na Rock In Minsk Fest. Żywiołem zespołu są energetyczne i mocne koncerty. Debiutancka płyta Vapour Trails będzie miała swoją premierę na wiosnę w wytwórni Sonic Records.

MICHAŁ SOBIERAJSKI

Wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów i aranżer. 21-latek, student trzeciego roku Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Szerokiej publiczności Michał zaprezentował się w programie The Voice of Poland. Pełen pozytywnej energii, obdarzony słuchem absolutnym. Od dzieciństwa zafascynowany i związany z muzyką. Debiutancki album, „Przed Snem” ukaże się w tym roku.

SONIA PISZE PIOSENKI

Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. W czerwcu 2014 ukazała się jej debiutancka EPka „Friends to Lovers”.

Dwudziestu nowych artystów Spring Break 2015. Od rapu przez jazz, po elektronikę

THE LUNATICS

Twórczość Warszawiaków to esencja współczesnego punk-rocka: niebanalne teksty, okraszone chwytliwymi gitarowymi riffami. Zespół powstał w 2005 roku i dotychczas wydał cztery płyty. Koncertowali w kraju i zagranicą, wystąpili m.in. na katowickich Odjazdach, na Jarocin Festiwalu czy jako suport Dropkick Murphys.

NATASZA PTAKOVA

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Przedstawicielka brzmień elektronicznych, które stale ewoluują i przybierają różne formy. Debiutowała w maju 2014 EPką „K.A”, którą następnie promowała na koncertach w całym kraju. Projekt, prócz Nataszy, tworzą gitarzysta Bartosz Ebert oraz producent i kompozytor Maciej Tayrand Sawoch.

KASIA LINS

Wokalistka, pianistka i kompozytorka. W lipcu 2013 roku ukazał się jej debiutancki album „Take My Tears”. W pełni autorski materiał zarejestrowany w legendarnym Ocean Way Studio w Nashville wydany został w Japonii, Honk Kongu, Singapurze oraz w Niemczech. Aktualnie artystka pracuje nad kolejnym materiałem. Efekty tych działań, będzie można po raz pierwszy usłyszeć właśnie podczas Spring Break.

POPSYSZE

Rock’n’rollowe trio, które powstało w 2008 roku w Trójmieście. Swój debiutancki album muzycy wydali cztery lata później. W styczniu natomiast ukazał się ich najnowszy krążek – "Popsute". Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, ale zespół pozostaje nadal wierny prostym formom i zapuszcza się czasami w stronę improwizacji i psychodeli.

ASIA I KOTY

Choć Joanna Kuźma deklaruje, że skład zespołu to trio, to pod nazwą Asia i Koty de facto kryje się jej solowy projekt, w którym wokalistka wciela się w rolę singer-songwritera. Akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne, melodyjne i niezwykle smutne piosenki. Jej przejmujący głos i pełne emocji interpretacje nasuwają skojarzenia z takimi artystkami jak PJ Harvey, Tori Amos czy Cat Power.

THE SHIPYARD

Zespół powstał w 2011 roku w centrum Trójmiasta. Choć debiutancki album „We Will Sea”, okrzyknięty płytą roku przez wielu dziennikarzy (m.in. Piotr Stelmach z Trójki), wykazywał ciągoty ku nowej fali i post-punkowemu sznytowi, to obecnemu wcieleniu grupy najbliżej do ostrego i przebojowego gitarowego crossover. W roku 2014 ukazała się druga płyta zespołu, zatytułowana „Water On Mars”.

RUSTY CAGE

Krakowski skład, który wśród podstawowych inspiracji wymienia Guns’n’Roses, Led Zeppelin czy Pearl Jam. To amerykańskie granie w polskim wydaniu, a muzycy mieli już okazję dzielić scenę z Comą, Irą czy Hunterem.

BOBBY THE UNICORN

Solowy projekt Darka Dąbrowskiego, który nagrywa w domowym studiu. Przez pierwszy rok działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów, a jego nagrania praktycznie bez żadnej promocji znalazły się w czołówce polskich odsłuchań na Bandcampie. W 2014 roku, nakładem Thin Man Records, ukazała się jego debiutancka płyta – „Utopia”.

VENTER

Projekt Tomasza Bednarczyka i Tomasza Mreńcy. Pierwszy z nich wydał trzy płyty ambientowe dla wytwórni Room40 i 12k i założył label We Are Your Music Mate. Drugi jest skrzypkiem i komponuje muzykę do spektakli i pokazów mody. Venter to różnorodność gatunków i klimatów, eksperyment, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

ENDY YDEN

Pod tym pseudonimem ukrywa się Andrzej Strzemżalski. Swoboda, z jaką porusza się po meandrach dźwięków i stylistyk udziela się słuchaczowi. Już dwa pierwsze numery przyniosły mu rozgłos i pierwsze pochlebne recenzje.

BEMY

Duet braci, którzy urodzili się i wychowali we Francji, choć pochodzenie mają polskie. Muzyką interesowali się od najmłodszych lat, a zapał i upór umożliwiły im m.in. występ przed grupą Two Door Cinema Club w Londynie. Aktualnie BeMy nagrywają swój debiutancki krążek, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę tego roku.

POWER OF TRINITY

Łódzki zespół, który mocne, surowe, rockowe riffy łączy z elementami charakterystycznymi dla muzyki dub i reggae. Zespół grał już m.in. na festiwalach takich jak Impact, Orange Warsaw czy Jarocin. Na początku 2014 roku premierę miał trzeci album grupy – „Legorock”.

CLOCK MACHINE

Debiutowali albumem „Greatest Hits”, a wśród najważniejszych inspiracji wymieniają Jacka White’a, Red Hot Chilli Peppers i Rage Against The Machine. Na swoim koncie mają już kilka wyróżnień oraz występy na kluczowych polskich festiwalach.

TEDDY JR.

Holenderski songwriter, który koncertując przemierzył pół Europy. W muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory inspirując się takimi wykonawcami jak Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Holender dzięki swojej charyzmatycznej osobowości stwarza na scenie osobliwy spektakl, w którym publiczność może aktywnie uczestniczyć.

KASIA MOŚ

Finalistka programu Must Be The Music. Wystąpiła w „The Pussycat Dolls Burlesque Review”, zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, jej wokal można usłyszeć w filmie „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego. Jej debiutancka płyta ma ukazać się jeszcze w tym roku.

JOA BIRD

Szczerze nawiązuje do melancholii, nostalgii, ale i mówi o skrajnych emocjach i chowa się we wrzosowiskach lub też ucieka do Skandynawii. Ten świeży poznański projekt jest duetem (Joa- wokal, Birdsen- gitary, elektronika, produkcja), powiększanym na koncerty o dodatkowe ogniwa.

ZAKRĘT

Ta czwórka zawodowych amatorów zaznaczyła swoje istnienie na muzycznej mapie już jakiś czas temu. Trudno jednoznacznie określić co grają – sami twierdzą, że to gatunek ludzki i że to piosenki. Znaki szczególne: śpiewają po polsku, hang drum, trio dęte, sampler. Na Spring Break zaprezentują najnowszy materiał, który do tej pory owiany jest tajemnicą.

EP PRO

28-letni beatmaker pochodzący z Pyrzyc koło Szczecina. Uczestnik i zwycięzca siódmej edycji Mistrzostw Polski Producentów Beatbattle.poznan w kategorii LIVE ACT. Swój showcase opiera na połączeniu elektroniki z hip-hopowym groovem. Kluczowym elementem jego występów są popisy finger drummingu, w klimatach od drum’n'bass po funkowe bębny.

Krzysztof Żyła

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3