W czerwcu rozpoczyna się montaż specjalnych guzików dla niewidomych w warszawskim Metrze. Pierwsze prace rozpoczną się w nocy 28 czerwca na stacji Świętokrzyska. Od godziny 23 przez dwie kolejne noce pociągi nie będą zatrzymywać się na tej stacji.

Zakres prac obejmuje zarówno perony, jak i schody wszystkich stacji. Między innymi wykuwany będzie czarny pas znajdujący się przy krawędzi peronów i w jego miejsce wstawiany będzie pas żółty. Na krawędzie peronów zostaną naniesione pasy w kolorze żółtym. Wzdłuż wszystkich krawędzi peronów będzie montowany pas tzw. guzków. Prace na schodach będą polegać na zamontowaniu przed pierwszym stopniem schodów pasa guzków oraz naniesienie ostrzegawczego pasa żółtego na pierwszym i ostatnim stopniu schodów.

Większość prac będzie prowadzona w wydłużonej o godzinę przerwie nocnej – początek o godzinie 23.00 Na stacjach od Kabat do Politechniki montaż oznakowania dotykowego prowadzony będzie w czasie weekendów, co będzie wymagać wyłączenia stacji z ruchu. Prace będą rozpoczynać się w soboty od godziny 1.00 i będą trwać do poniedziałku do godziny 4.00.

źródło: Metro WarszawskieKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!