Stal Ostrów - Legia Warszawa. Wojskowi remisują w półfinale play-off

Aleksandra Podgórska
Stal Ostrów - Legia Warszawa. Wojskowi remisują w półfinale play-off Marcin Bodziachowski/legionisci.com
W weekend odbyły się dwa mecze koszykarzy Legii Warszawa ze Stalą Ostrów Wielkopolski w ramach półfinału rozgrywek I ligi. Pierwsze spotkanie padło łupem gospodarzy, w drugim lepsi okazali się legioniści.

W pierwszym starciu podopieczni Piotra Bakuna przegrali 68:78. Następnego dnia zagrali już jednak lepiej i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 79:67. Była to zarazem pierwsza porażka Stali na własnym parkiecie od 21 meczów. Przypominamy, że rywalizacja w ramach play-off toczy się do trzech zwycięstw.

Legia miała szansę na zwycięstwo już w sobotę, ale zabrakło jej szczęścia w końcowej fazie meczu. Wojskowi do przerwy prowadzili 33:24 i wcale nie było widać braku Marcela Wilczka na parkiecie. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia. Jednak po przerwie koszykarze Stali wzięli się na odrabianie strat i doprowadzili do remisu 51:51. W końcówce doszło do wymiany ciosów, w której lepsi okazali się gospodarze. Najlepszym zawodnikiem został Wojciech Pisarczyk, który zdobył 21 punktów.

W drugim meczu przebieg gry był zupełnie inny. Od początku to gospodarze dyktowali warunki, mieli nawet 15 punktów przewagi. Legionistom nie brakowało jednak ambicji, dzięki której sukcesywnie odrabiali straty do rywala. Najlepiej radzili sobie Arkadiusz Kobus (21 punktów) oraz Michał Aleksandrowicz (19 punktów), a pod koszami brylował Cezary Trybański.

Końcówka należała jednak do rezerwowego Andrzeja Paszkiewicza (10 punktów), który popisał się dwiema celnymi trójkami, a jego „szalona” akcja na dwie minuty przed końcem spotkania wyprowadziła Legię na prowadzenie 71:67. Kolejne rzuty za trzy punkty dołożyli jeszcze Kobus i Łukasz Wilczek, przypieczętowując praktycznie zwycięstwo Legii. Warszawscy koszykarze są pierwszymi, którzy pokonali Stal przed jej własną publicznością.

- Zaczęliśmy bardzo źle, dlatego bałem się o wynik niedzielnego meczu. Podnieśliśmy się jednak i pokazaliśmy charakter. W zespole nie musiałem nikogo mobilizować. W pewnym momencie graliśmy naprawdę dobrze. Trafiliśmy kilka ważnych rzutów i gospodarzom zaczęły drżeć ręce. Zrobimy wszystko, żeby już nie wyjeżdżać z Warszawy – powiedział trener Legii Piotr Bakun.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę 2 maja o godz. 19:45. Transmisję będzie można zobaczyć w Orange Sport. Starcie nr 4 zaplanowano na niedzielę 3 maja o godz. 17:00. Ewentualne piąte spotkanie zostanie rozegrane w Ostrowie Wielkopolskim.