wykończenie mieszkania pod klucz

wykończenie mieszkania „pod klucz”

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przeważająca część kupujących mieszkanie decyduje się na jego odbiór w stanie deweloperskim. Najczęściej jest to spowodowane brakiem zaufania względem dewelopera oraz obawą, iż mieszkanie nie zostanie wykończone zgodnie z planem. Jednak jego odbiór w surowym stanie wiążę się z kosztami wykończenia wnętrza, co przekłada natychmiastowe wprowadzenie się do mieszkania na drugi plan. Czy warto zatem zaufać deweloperowi i zainwestować w mieszkanie „pod klucz”?

Co oferuje stan deweloperski?
Nie każdy określenie „stan deweloperski” traktuje tak samo. Dlatego przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji zawsze należy dopatrywać się jak najmniejszych szczegółów w umowie. Większość inwestorów oferując klientowi mieszkanie w stanie deweloperskim zapewnia: gołe lub jednokrotnie pomalowane ściany, instalacje telewizyjną i elektroniczną, urządzenia grzewcze, gipsowa lub cementowa zalewka na podłodze, stolarka drzwiowa i okienna, zamontowane parapety, wykończenie sufitu tynkiem, połączenia do armatury sanitarnej. Pomimo zapewnionych ułatwień mieszkanie wymaga gruntownego wykończenia, co powoduje konieczność inwestycji w urządzenie wnętrza i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Brak możliwości skorzystania z usług specjalistów wiąże się z ukończeniem mieszkania na własną rękę. Niestety przekłada to możliwość natychmiastowej przeprowadzki na okres późniejszy i wymaga od nas dużego nakładu pracy i pieniędzy. Możemy również, zamiast poświęcać swój czas i nerwy na dopracowywanie aranżacji - wynająć do tego odpowiednich ludzi. Projektanci i architekci wnętrz z warszawskiego perfectspace.pl to grupa profesjonalistów a co ważniejsze, pasjonatów - z ich pomocą wykończenie mieszkania to przyjemność.

Zalety wykończenia „pod klucz”
Inwestycja w opcję wykończenia „pod klucz” przede wszystkim pozwala na natychmiastowe wprowadzenie się do mieszkania tuż po jego odbiorze. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu – całym procesem wykończeniowym zajmują się fachowcy dewelopera. Ponadto skorzystanie z oferty wykończenia „pod klucz” zapewnia gwarancję jakości, profesjonalne wykończenie mieszkania, a także fachowe doradztwo stylistyczne i szeroki wybór materiałów wykończeniowych. Z praktycznego punktu widzenia wykończenie „pod klucz” powinno być tańszą opcją ze względu na dostęp deweloperów do cen hurtowych produktów i zatrudnienie własnych pracowników. Oprócz tego osoby decydujące się na urządzane już mieszkanie maja dostęp do stałej porady ze strony specjalistów, a także możliwość zobaczenia gotowych mieszkań.

Najważniejsza jest umowa:
Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim lub z opcją wykończenia „pod klucz” zawsze największą uwagę należy zwrócić na umowę i jej zgodność z ofertą dewelopera. Zdarza się tak, iż deweloper inaczej interpretuje „stan deweloperski”niż klient, co w późniejszym czasie przynosi szereg problemów i niekorzyści. Dlatego wszelkie uwagi i niejasności względem działań dewelopera należy zgłaszać już w czasie procesu trwania wykańczania wnętrza.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Jacek12 (gość)

  Mieszkanie pod klucz to świetny pomysł, wszytko po cenach hurtowych oraz oszczędność czasu i nerwów gdy sam nie jesteś złota rączką. Oczywiście prace kontrolujesz i czuwasz więc możesz zwracać uwagę co nie pasuje

  anan_w (gość)

  Według mnie warto wykończyć dom na własną rękę. Ostatnio modnym rozwiązaniem jest użycie sklejki boazeryjnej na ściany. Polecam zwłaszcza te od Sklejka-Eko. Można u nich zamówić darmowy próbnik przez ten formularz – http://www.sklejkaeko.pl/pl/formularz.php