Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stand-up naukowców. "Zabawnie o nauce dla niewtajemniczonych"

stul
Stand-up naukowców. "Zabawnie o nauce dla niewtajemniczonych"
Stand-up naukowców. "Zabawnie o nauce dla niewtajemniczonych" facebook.com/klubkomediowy
W Polsce od czterech lat rozwijany jest tzw. FameLab, czyli format trzyminutowego wystąpienia naukowców przed publicznością nienaukową, który ma inspirować innych i otwierać na wiedzę. 22 listopada będziemy mogli doświadczyć tego na własnej skórze w Klubie Komediowym przy placu Zbawiciela.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia, naukowy stand-up jest osobisty, czasem gorzki, śmieszy, a ostrze humoru wymierzone jest często w osobę występującą albo w temat jej bliski. Publiczność reaguje bardzo intensywnie i jest jedynym jurorem. To tak naprawdę test, czy między performerem a odbiorcami zawiąże się nić porozumienia. - Bierzemy na warsztat hasło ’dystans‘. Udane występowanie publiczne wymaga skrócenia dystansu na linii performer-widz. Aby to się zadziało, konieczne jest powiększenie dystansu do własnego ego. Humor jest kluczem - mówi Urszula Kaczorowska, koordynatorka programu FameLab z Centrum Nauki Kopernik, współorganizatora wydarzenia.


Pierwszy stand-up naukowy w Polsce: 22 listopada 2015 r., g. 19:00, Klub Komediowy, Plac Zbawiciela, ul. Nowowiejska 1. Organizatorzy: Centrum Nauki Kopernik i Klub Komediowy. Wstęp: 20 zł i możliwość rezerwacji przez www.komediowy.pl


Wydarzenie poprowadzi stand-uper Antek Syrk Dąbrowski, który przygotuje wcześniej występujących. Siedemnastu naukowców, których będziemy mogli usłyszeć, przejdzie przed występem trzydniowe szkolenie. - Każdemu z nich dobrze zrobi wyjście ze swojej strefy komfortu - uważa Joanna Bagniewska, laureatka FameLab Poland w 2014 i uczestniczka oksfordzkiego Bright Club.

Wie o tym coraz więcej uczonych w Polsce. Profesor Magdalena Fikus w lipcu tego roku wystąpiła nad Wisłą w formacie impro z zespołem Klubu Komediowego (naukowiec dostarcza inspiracji poprzez krótkie monologi – artyści przetwarzają je na spektakl). - Zauważanie nowych zjawisk jest podłożem nauki. Można to także przełożyć na szukanie nowych, skutecznych form rozmawiania o nauce. Nie znaczy to, że uczestniczę w takich inicjatywach bez obaw – przeciwnie - zawsze je mam: że nie trafię do słuchaczy (najgorsze - że ich znudzę) i że spotkam się z bardzo negatywną oceną własnego środowiska (do kabaretu marsz!) - mówi prof. Magdalena Fikus.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto