30 starych odbiorników radiowych można oglądać na otwartej właśnie mini-wystawie w warszawskiej ASP przy ulicy Myśliwieckiej. Wystawa jest nietypowa, bo jej autorem jest Piotr Paszkowski, znany z mediów rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a prywatnie zapalony miłośnik i kolekcjoner radioodbiorników.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na wystawie w ASP pokazano polskie i zagraniczne odbiorniki lampowe i tranzystorowe, głównie z lat 50. i 60. Wśród eksponatów są znane lampowe radio Kos, oraz pierwsze polskie przenośne radio Szarotka.

Jak mówi autor, Piotr Paszkowski, to zarówno historia rozwoju techniki jak i wzornictwa przemysłowego. "Radio jest urządzeniem technicznym i obiektem sztuki wzorniczej. Umożliwia pogrzebanie w obwodach z lutownicą w ręku, a zarazem podziwianie jako dzieła sztuki" - wyjaśnia w rozmowie z Polskim Radiem.

Piotr Paszkowski ma w swojej kolekcji ponad 300 odbiorników radiowych. Zbiera je od początku lat 80. Jak przyznaje, jest to jego pasja, która zaczęła się od artykułu w niedzielnym dodatku do jednej z brytyjskich gazet.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: