W CSW zobaczymy m

W CSW zobaczymy m.in. czeskich performerów (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To może być ciekawe doświadczenie, bo o ile wielu z nas może coś powiedzieć o czeskich komediach i serialach, to o współczesnej sztuce tego kraju już niewielu. Poznać ją będzie można podczas rozpoczynających się dziś XVI Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji "Rozdroże" 2009.

W trakcie tego interdyscyplinarnego festiwalu zobaczyć będzie można przede wszystkim spektakle artystów czeskich i słowackich. Imprezę rozpocznie (godz. 20) ilustrowane projekcją zapisów spektakli spotkanie z Viliamem Dočolomanským, reżyserem kierującym Studiem Teatralnym Farma v Jeskyni z Pragi. Jutro spektakl tego zespołu będzie można zobaczyć na żywo w CSW.

Akcja przedstawienia "Čekarna" dzieje się w kolejowej poczekalni. Przywoływane obrazy deportacji słowackich Żydów przenikają się ze scenami współczesnej przemocy oraz ksenofobii. Spektakl otrzymał nagrodę pisma "Respekt" dla najlepszego przedstawienia tanecznego w Czechach w 2007 r. oraz nagrodę dla najlepszego spektaklu międzynarodowego festiwalu teatralnego w Rijece w 2008 r.

Do Warszawy przyjedzie także Tomas Ruller, czołowy czeski performer. Pokaże performance "Plastic piece for Grotowski". Ruller był jednym z twórców i animatorów kultury niezależnej w Czechosłowacji. Jest autorem instalacji, projektów architektonicznych, multimedialnych i wideo. W CSW będzie można zobaczyć także "100 wounded tears", spektakl taneczny zespołu DOT 504 z Pragi. Spotkania sztuki w CSW potrwają do 14 listopada. Szczegółowy program: www.csw.art.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!