W Przekąskach Zakąskach zjemy pysznie i po warszawsku przez całą dobę W Przekąskach Zakąskach zjemy pysznie i po warszawsku przez całą dobę

W Przekąskach Zakąskach zjemy pysznie i po warszawsku przez całą dobę (© Magda Myjak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Całodobowa poczta i supermarkety, kwiaciarnia, bar z przekąskami, ale też klub, gdzie w ciągu dnia można przyjść i potańczyć - Warszawa żyje intensywnie przez całą dobę. Prawie dwumilionowe miasto, w którym pracuje się dłużej niż gdziekolwiek indziej w Polsce, nigdy nie zasypia. Sprawdź z dziennikiem "Polska", gdzie można załatwić sprawy poza godzinami funkcjonowania urzędów, zabawić się, kiedy inni jeszcze pracują lub dopiero zaczynają swoje codzienne zajęcia.

W klubie Fonobar (ul. Wawelska 5) jeszcze do końca wakacji impreza trwa 24 godziny na dobę. Nawet w niedzielę przed południem na parkiecie znajdującym się na otwartym powietrzu znajdziemy klubowiczów, którzy nie przestali tańczyć, mimo że zrobiło się jasno. - Przychodzę tu, bo są znajomi, ale też mogę się jeszcze dobić po odespaniu imprezy - mówi Ewelina Bartosik, którą spotkaliśmy w słoneczną niedzielę. Wraz z końcem sierpnia sytuacja w klubie jednak się zmieni. - Po wakacjach godziny będą nieco inne - zapowiada Michał Górnik, menedżer Fonobaru. - W ciągu tygodnia bawić się będziemy tylko do określonej godziny. Imprezy 24 godziny na dobę będą się wciąż odbywały w weekendy - uspokaja. Przekrój gatunków jest tu naprawdę imponujący: od muzyki alternatywnej jak rock, reggae czy hip-hop po techno i ciężkie gitarowe brzmienia.

Dużo większą ofertę miejsc czynnych przez całą dobę oferuje stołeczna gastronomia. Możemy zjeść nie tylko małe co nieco, ale porządne danie, np. polędwicę z suszonymi pomidorami w klubie Lemon Cafe Bar (ul. Sienkiewicza 6).

- Kuchnia i bar czynne są przez całą dobę - chwali ofertę klubokawiarni Grzegorz Puszko, menedżer Lemona. Niestety, na miejscu nie możemy spalić nadmiaru kalorii, bo parkiet i muzyka są tu dostępne tylko w określonych godzinach - od 20.30 do rana.

- Lokale z gastronomią czynną przez całą dobę to świetna alternatywa dla już nieco zmęczonego kebaba i na pewno zmęczonej zapiekanki - chwali miejsca takie jak Lemon Marcin Giziński, informatyk z Konstancina, który wielokrotnie spędzał tu czas, czekając na pierwszy autobus. Poza Lemonem zjeść możemy w ciągle pełnych Przekąskach Zakąskach (ul. Krakowskie Przedmieście 13). Swojskiej wódki napijemy się tu już za cztery złote, a podstawowe danie jak gzik, śledź czy szynkę zjemy za osiem złotych. Wśród bywalców Przekąsek Zakąsek jest wiele warszawskich celebrytów. Mimo że w bistro miejsca jest mało, w upalne dni kolejka wystaje aż na jezdnię Krakowskiego Przedmieścia. Potańczyć nie możemy, ale klubowicze łatwo znajdą pobliskie Kamieniołomy (ok. trzech metrów dalej) i HotL (oddalony ok. 50 m).

Jeżeli nie taniec, to romantyczna kolacja. Co jeśli zdarzy się nam taka okazja w środku nocy? Przez całą dobę czynna jest kwiaciarnia Dream mieszcząca się na rogu ul. Czerniakowskiej i ul. Chełmskiej. Oferuje ona bogaty wybór kwiatów zarówno ciętych, jak i doniczkowych, które wyspecjalizowane florystki pięknie nam przyozdobią.

Na tym nie koniec całodobowej oferty, jaką ma dla nas stolica. Oprócz czynnych przez 24 godziny sklepów Tesco znajdziemy też wiecznie czynne urzędy, jak Poczta Główna (ul. Świętokrzyska 31/33). - Korzystam z tej oferty zawsze przed świętami - żartuje Mariusz Strojek, handlowiec. Pracoholicy opłacają tu też rachunki za mieszkanie czy za prąd. - Ludzi jest zawsze pełno - mówi pani Marzena, pracownik poczty.

Współpraca: T. Szychliński

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: