Flippery kiedyś stały w każdym barze

Flippery kiedyś stały w każdym barze. Dziś to zabawa dla fanów (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kto wpadł w jej metalowe łapki, nie tak łatwo może o niej zapomnieć. W najbliższą sobotę do stolicy zjadą setki miłośników gry na flipperach. W Centralnym Domu Qultury rozegrane zostaną VIII Mistrzostwa Polski w grze na tych urokliwych maszynach.

Dla laika na pierwszy rzut oka flipper kojarzy się z tzw. jednorękim bandytą. Nic bardziej mylnego. - Na flipperze nic się nie wygrywa, co najwyżej możliwość dalszej gry - tłumaczy Łukasz Dziatkiewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Filpperów. Nawet osoba nieznająca się na rzeczy kojarzy urządzenie z małą kulką w środku odbijaną przez parę metalowych łapek. Odbita piłka krąży za szybą po specjalnych labiryntach i w ten sposób gracz zdobywa punkty. - Tu monety nie wysypują się po przekroczeniu określonej liczby punktów. Ta gra nazywana jest czasem elektrycznym bilardem - wyjaśnia Dziatkiewicz.

Magii tych oldschoolowych urządzeń uległy m.in. takie sławy, jak muzyk Elton John, pisarz Jerzy Kosiński, koszykarz Denis Rodman, a nawet słynny inwestor Warren Buffett.

Zapisy do turnieju rozpoczynają się w sobotę o godz. 11 w Centralnym Domu Qultury (ul. Burakowska 12), choć już w piątek od godz. 16 chętni będą mogli potrenować. Same rozgrywki startują o godz. 13. Do wygrania jest nowy flipper, który kryje się pod nazwą Trofeum KupBilet. Szczegółowe informacje o rozgrywkach na stronie www.flippery.com.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: