(© Michał Pawlik/POLSKA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W strzelaninie w Celestynowie koło Otwocka zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Do tragedii doszło podczas związanego z podziałem majątku spotkania, w którym oprócz rodziny brali udział także sędzia, protokolanta i adwokat.

Jedną z poszkodowanych osób przywieziono do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów - poinformował doktor Piotr Dąbrowiecki, kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego. Według jego informacji

Ranny to 76-letni mężczyzna, który został przywieziony z raną postrzałową klatki piersiowej. "W trakcie diagnostyki okazało się, że ma uszkodzony układ oddechowy, a rykoszet poszedł do jamy brzusznej" - powiedział lekarz Informacyjnej Agencji Radiowej. Obecnie pacjent jest operowany.

Kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego nie był w stanie powiedzieć, jaką rolę ranny mężczyzna odegrał w strzelaninie. "Przywieziono go do mnie jako pacjenta, więcej nic o nim nie wiem"- zaznaczył doktor Piotr Dąbrowiecki. Ze wcześniejszych informacji przekazanych IAR przez jednego z mieszkańców miejscowości, który był na miejscu zdarzenia, wynikało, że około 70-letni recydywista zastrzelił swojego syna i postrzelił obecną na miejscu prokurator. Mężczyznę później mieli postrzelić policjanci. Nie można wiec wykluczyć, że to właśnie on trafił do szpitala przy Szaserów.

Rzecznik mazowieckiej straży pożarnej Dariusz Osucha powiedział IAR, że sprawca strzelaniny podpalił swój dom. Pożar został już ugaszony, spłonęła część wyposażenia budynku oraz dachu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!