Warszawa jest największym ośrodkiem akademickim w Polsce. W roku akademickim 2008/2009 uczyło się tutaj ponad 302 tys. studentów (57,9% to kobiety), w tym 3,775 cudzoziemców, czyli 1,25% ogólnej liczby studentów w stolicy. W stolicy z roku na rok rośnie liczba studentów cudzoziemców.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Uczelnią, która może pochwalić się najwyższą liczbą studentów z zagranicy jest Uniwersytet Warszawski - studiowało tutaj 782 cudzoziemców. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uczyło się 555 cudzoziemców, na Politechnice Warszawskiej - 276, a w Szkole Głównej Handlowej - 247.

Pierwsze miejsce wśród niepublicznych uczelni akademickich zajmuje Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego - 206 cudzoziemców, a drugie Akademia Leona Koźmińskiego - 163.

Study in Warsaw

Władze miasta podjęły decyzję o współpracy z uczelniami i partnerami pozarządowymi w zakresie opracowania i wprowadzenia w życie programu, który ma pomóc w pozyskiwaniu zagranicznych studentów i umiędzynaradawianiu stołecznych uczelni.

7 marca 2008 r. zainaugurowany został program "Study in Warsaw" podjęty wspólnie przez Miasto Stołeczne Warszawa, Konferencję Rektorów Uczelni Warszawskich (KRUW) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Celem programu "Study in Warsaw" jest promowanie stolicy jako europejskiego ośrodka edukacji i nauki, działanie na rzecz stałego zwiększania kontaktów międzynarodowych szkół i uczelni warszawskich, zwiększanie liczby studentów zagranicznych, inicjowanie profesjonalnych szkoleń w zakresie przygotowania warszawskich uczelni do przyjmowania i obsługi kształcenia obcokrajowców, organizacja międzynarodowych konferencji edukacyjnych w Warszawie.

Program adresowany jest do młodzieży z innych państw, która jest potencjalnie zainteresowana studiowaniem w Warszawie. Głównymi kierunkami geograficznymi, do których adresowana jest oferta, są: kraje wschodniej Europy (zwłaszcza Ukraina i Białoruś), niektóre kraje azjatyckie (m.in. Chiny, Indie, Wietnam, państwa kaukaskie, Kazachstan i Turcja) oraz kraje Unii Europejskiej.

Program koresponduje z innymi strategicznymi działaniami miasta, zwłaszcza w zakresie przygotowań do Roku Chopinowskiego 2010, Olimpiady Specjalnej 2010, Mistrzostw Europy 2012, Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Więcej informacji: www.studyinwarsaw.pl; www.edukacja.warszawa.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!