Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studia 2013: Nowe, ciekawe kierunki studiów dziennych

Magda M. Maciejczyk
Fot. Tomasz Bolt/Polskapresse
Wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem kierunki studiów w całej Polsce. Sprawdź, co znaleźliśmy!

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zdecydował się na otwarcie trzech nowych kierunków studiów. Obok agrobiznesu i inżynierii pojawi się także zielarstwo i terapie roślinne. Studenci tego kierunku zostaną profesjonalnie przygotowani do pracy przy uprawie, zbiorach i przetwarzaniu surowców roślinnych. Na liście przedmiotów znalazły się m.in.: historia zielarstwa i leku roślinnego, rośliny przyprawowe, rośliny lecznicze, fitoterapia, wartości dietetyczne i prozdrowotne roślin, grzyby jadalne i lecznicze.

Czytaj także: SGH i Microsoft otwierają nowy kierunek studiów podyplomowych

Studia będą realizowane w trybie stacjonarnym w przeciągu siedmiu semestrów i kończyć się będą tytułem zawodowym inżyniera.

Politechnika Poznańska wraz z Volkswagen Poznań i firmą Phoenix Contact Wielkopolska rozpoczyna studia dualne. Polega to na połączeniu nauki na politechnice z pracą zawodową w firmach, m. in. w Volkswagen Poznań.

Studenci politechniki od drugiego roku oprócz typowych zajęć na uczelni będą też jeździli do firm. Tam ma być realizowana część przedmiotów. Początkowo będzie to jeden dzień w tygodniu, a w ostatnich semestrach nauki aż trzy dni.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uruchomił studia dwustopniowe kształcące wykwalifikowanych projektantów mebli. Program zapewni pogłębienie świadomości twórczej i inżynierskiej absolwenta. Aby dostać się na ten kierunek, trzeba umieć wykonać rysunki odręczne. Za to żadnych dodatkowych zdolności od swoich przyszłych studentów nie wymaga.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje studia bałtyckie. To unikatowy kierunek w Polsce. W programie studiów przewidziano intensywną naukę języka obcego związanego z wybraną specjalnością: bałtycką (Litwa, Łotwa, Estonia), skandynawską i niemiecką. Studenci tego fakultetu nauczą się także drugiego języka nowożytnego i łaciny. Zapisy na nowy kierunek są już prowadzone w ramach tegorocznej rekrutacji.

Od nowego roku akademickiego 2013/2014 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego rusza sinologia. Programy studiów na kierunku sinologia w innych uczelniach są skoncentrowane wyłącznie na praktycznej nauce języka oraz zajęciach z zakresu historii i kultury Chin. Absolwenci uzyskają dodatkowo wiedzę z takich dziedzin, jak: kulturoznawstwo, historia, historia sztuki, nauki o polityce, prawo i ekonomia.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim oferta stacjonarnych studiów pierwszego stopnia została poszerzona o filologię rumuńską, studia azjatyckie (specjalności studia bliskowschodnie i studia dalekowschodnie). Wśród stacjonarnych studiów drugiego stopnia pojawia się zupełnie nowy program studiów w języku angielskim - ekologia i ewolucja oraz edytorstwo i studia azjatyckie (specjalności studia bliskowschodnie i studia dalekowschodnie). Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego proponuje kandydatom, aby poszerzyli swoje horyzonty i podczas doradzania nawiązywali do filozofii oraz sztuki życia.

Zobacz koniecznie: Rekrutacja na studia: uważaj na te kierunki

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza kandydatów na studia, podczas których wykształcą się na zawodowych organistów, dyrygentów chórów parafialnych, animatorów scholek i życia muzycznego przy parafiach. Poza typowymi dla tego tematu zajęciami, jak: historia organów i muzyki organowej czy też chorał gregoriański, studenci zapoznają się też z nowoczesnymi programami komputerowymi do tworzenia muzyki.

od 16 lat
Wideo

Widowiskowy egzamin dla policyjnych wierzchowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto