Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studiuj jednocześnie na ośmiu uniwersytetach

Karolina Eljaszak
Karolina Eljaszak
Do 8 marca studenci, pragnący rozwijać swą naukową pasję, mogą ubiegać się o przyjęcie na Akademię "Artes Liberales", prowadzoną jednocześnie na ośmiu uniwersytetach, nie rezygnując z macierzystych studiów.

Międzyuczelniane Indywidualne Studia Humanistyczne "Artes Liberales" adresowane są do studentów ambitnych i poszukujących, dla których zwykły tryb studiowania to za mało, by rozwinąć naukowe pasje i dać początek drodze badawczej. Jednak przygoda z Akademią nie musi kończyć się jedynie interdyscyplinarnym dyplomem nauk humanistycznych. "Artes Liberales" stwarza możliwość na kontynuowanie nauki w systemie doktoranckim.

Przechodząc pomyślnie rekrutację AAL, student jednej z poniższych uczelni, zostaje żakiem jednocześnie wszystkich ośmiu skonfederowanych:

  • Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Uniwersytetu Śląskiego
  • Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dodatkowo z Akademią od ponad dwóch lat współpracuje Uniwersytet Szczeciński, zatem także studenci tej uczelni mogą ubiegać się o przyjęcie na "Artes Liberales". AAL to studia niezwykle prestiżowe. Obecnie w jej ramach kształci się około 30 adeptów nauk humanistycznych. W tym roku zostanie przyjętych maksymalnie kolejnych 10.
- Możemy przyjąć dziesięć osób, ale nie musimy - słyszymy w biurze Akademii. - Zależy to od poziomu prezentowanego przez kandydatów.

Warunkiem podjęcia trzyletnich studiów pierwszego poziomu w AAL jest odbywanie studiów licencjackich lub jednolitych magisterskich na I lub II roku jednego z uniwersytetów współtworzących Akademię "Artes Liberales". Niestety, żacy z innych uczelni nie mogą wziąć udziału w programie.

Rekrutacja odbywa się na podstawie oceny przez komisję ankiet i rozmów kwalifikacyjnych. Nowy student wybiera sobie dwóch opiekunów - wewnętrznego ze swojej macierzystej uczelni oraz zewnętrznego z jednej z pozostałych szkół wyższych, biorących udział w programie. Wśród tutorów, czyli swoistych mistrzów studentów Akademii, są m.in. : prof. Jerzy Bralczyk, prof. Aleksander Fiut, prof. Ryszard Legutko, dr Marek Migalski czy prof. Mirosław Żelazny.

Dla studentów AAL przygotowywane są specjalne konferencje, sesje oraz zajęcia tematycznie związane z badaniami, dla nich otwarte są też biblioteki ośmiu najlepszych krajowych uniwersytetów.

Podania o przyjęcie na studia na Akademii "Artes Liberales" w formie wypełnionej ankiety można składać tylko do 8 marca. 28 marca zaproszeni kandydaci powinni pojawić się na rozmowie kwalifikacyjnej, dotyczącej jednego z dwóch wskazanych tematów. Ankieta do pobrania oraz adres, na który należy ją przesłać znajdują się na stronie Akademii "Artes Liberales".


Zobacz również:
Humanitarne studia na UW
Studia o ludobójstwie w Warszawie
Nowe kierunki studiów na UW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto