Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Styczeń w Teatrze Collegium Nobilium

Materiał informacyjny
W styczniu mamy dla Państwa niby tylko trzy propozycje, ale za to, jakie!

5 stycznia PREMIERA! Dyplom IV roku Wydziału Aktorskiego pt. „Gwoździe” w reż. Cezarego Kosińskiego:
Czołem wbijając gwoździe w podłogę to klasyczny monodram. Napisany w 1994 roku tekst nie tylko nie stracił na aktualności, ale stał się niepokojąco bliski dzisiejszej rzeczywistości. Bogosian opisuje społeczeństwo amerykańskie, a raczej wyłowione z tej społeczności typy ludzkie.

Jest wśród nich neurotyczny sprzedawca płytek ceramicznych, jest bezdomny, pojawia się narkomanka, artysta chorobliwie pragnący sukcesu, para konserwatystów. Bohaterów łączy frustracja i zagubienie. Autor szkicuje ich ułomności, kontrowersyjne postawy czy poglądy. Każe nam zastanowić się nad sensem i sposobem funkcjonowania w świecie chaosu, w którym dominuje konsumpcja i alienacja, a media zmieniają ludzi w posłusznych niewolników systemu. 30 lat temu głównym narzędziem tej manipulacji był telewizor, dziś jest nim internet. Ofiarami natomiast, zarówno wtedy, jak i obecnie, jesteśmy my, zwykli ludzie.

Tematy nie są nowe. I w pierwszej chwili wydają się przebrzmiałe. Tak, tak, wiemy, dostaliśmy już tę lekcję. Odrobiliśmy ją. Czy aby na pewno?”

Więcej informacji na stronie spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/gwozdzie/

12 stycznia PREMIERA! Kolejny dyplom, tego samego roku, tym razem, bardziej klasycznie, Artur Tyszkiewicz pracuje z aktorami nad spektaklem „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie”:

„Czym jest Iliria w „Wieczorze Trzech Króli” w reżyserii Artura Tyszkiewicza?

Kraina z komedii Sheakspeare’a staje się tutaj sanatorium, w którym męskość i jej rola podlegają weryfikacji. Tym razem to kobiety przejmują ich role – mężczyźni w sztuce są bowiem nieporadni, zagubieni i już dawno stracili wiarę, że może być lepiej.

Spektakl zadaje pytania o ludzką tożsamość i płynność granic między tym, co kobiece a tym, co męskie. Tutaj tematem staje się dwoistość ludzkiej natury oraz próba wyobrażenia sobie, jak wyglądałby świat pozbawiony sztywnych ram przypisanych każdej z płci.”

A jak już zakończymy czas premier styczniowych, to niezmiennie zapraszamy Państwa na spektakl w reż. Agaty Dudy-Gracz „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej”, który doskonale pokazuje nie tylko niezwykły talent pani reżyser, a także ogromną pasję i umiejętności naszych młodych aktorów, ale także nowe możliwości świetlno-akustyczne naszej sceny.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych, o mocnych nerwach http://tcn.at.edu.pl/spektakl/kazdy-musi-umrzec-porcelanko-czyli-rzecz-o-wojnie-trojanskiej/ Gramy od 17 do 22 stycznia!

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego repertuaru!
Teatr Collegium Nobilium jak zwykle zapewnia specjalne zniżki seniorom i studentom.

Godziny otwarcia Kasy Teatru, zostały zmienione:

pon. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie

www.tcn.at.edu.pl
od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto