Sukcesy i porażki piłkarskich drużyn z powiatu kartuskiego

EL
Piłkarze Cartusii odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W ostatnim meczu z drużyną Darzbór Szczecinek wygrali 3:1. Cartusia prowadziła od początku spotkania.

Piłkarze Cartusii odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W ostatnim meczu z drużyną Darzbór Szczecinek wygrali 3:1. Cartusia prowadziła od początku spotkania. Okazji do celnych strzałów na bramkę rywali nie brakowało. Pierwszy gol dla Cartusii padł w 21 minucie spotkania, strzelił go Ryszard Dawidowski. Kolejne szanse na bramki niestety kończyły się porażką jednak niespodziewanie w 45 minucie meczu piłkę dostał Piotr Zagórski, który celnie wbił ją do bramki rywali.

Początek drugiej połowy był równie dobry dla Cartusii pojawiła się nawet szansa na trzeci gol jednak Arkadiusz Kordyl zbyt wysoko wybił piłkę. Chwilę później jakby obudzeni piłkarze drużyny Darzbór Szczecin umieścili piłkę w bramce przeciwników. Celny strzał dodał im energii i zapału. Wtedy Adam Adamus trener Cartusii zdecydował się na zmianę zawodników. Arkadiusza Kordyla zastąpił Grzegorz Gruchała. Piętnaście minut później Cartusia strzeliła trzeciego gola, a przeciwnicy jakby stracili siły i zapał do dalszej gry. Do końca spotkania mecz przebiegał spokojnie. Po dwóch zwycięstwach w tym niedawno rozpoczętym sezonie Cartusia Kartuzy znajduje się na trzecim miejscu w tabeli III Ligi Bałtyckiej.

W miniony weekend rozpoczęły się też rozgrywki V ligi. Na boisku w Goręczynie zagrały drużyny Atlas Goręczyno i GKS Drywa Sierakowice. Mecz wygrali goście, który pokonali piłkarzy z Goręczyna 4:2.
Piłkarskie spotkania odbyły się też w Stężycy gdzie drużyna Radunia Stężyca przegrała 1:2 z GKS Kolbudy. Porażkę zaliczyła także drużyna Grunke Somonino, która przegrała 1:6 z GKS Kowale.

Po pierwszych rozgrywkach drużyna GKS Drywa Sierakowice zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Radunia Stężyca jest na dziewiątej pozycji, drużyna Atlas Goręczyno jest jedenasta w tabeli, a Grunke Somonino obecnie znajduje się na czternastym miejscu.

Dziś o godz. 17 w Gdańsku odbędzie się mecz Raduni Stężyca z Polonią Gdańsk. Natomiast w sobotę Grunke Somonino zmierzy się na swoim boisku z Gedanią Gdańsk. GKS Sierakowice zagra u siebie z Koroną Żelistrzewo, a Atlas Goręczyno na wyjeździe podejmie GKS Kolbudy.