Budowa bielańskiej mediateki, czyli multimedialnej biblioteki, wchodzi w decydującą fazę. Pod koniec ubiegłego tygodnia urzędnicy podpisali umowę na prace wykończeniowe budynku przy ul. Szegiedyńskiej 13a. Tam właśnie dobiegają końca roboty budowlane. Całość ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Centrum Start-Meta - powstaje pomiędzy dwoma budynkami socjalnymi. Adresowane będzie głównie do młodych ludzi w wieku 13-25 lat, którzy szukają celu w życiu. Robotnicy właśnie kończą pierwszy etap inwestycji.

- Wyburzyli istniejący budynek, na suficie nowego umieścili dziewięć świetlików, przygotowali szyb na windę i nadbudowali pierwsze piętro - wylicza Grzegorz Pietruczuk, członek zarządu dzielnicy. - Teraz przebudowywane jest wejście do budynku. Ciężkie prace mają zakończyć się 30 września - dodaje. Później do budynku wejdzie firma Dorbud, z którą pod koniec ubiegłego tygodnia dzielnica podpisała umowę na prace wykończeniowe.

Robotnicy wygładzą posadzkę, zamontują windę, przygotują podłączenie pod urządzenia i pomalują ściany (ciepłe kolory uzupełnią dynamiczne rysunki). Prace mają zakończyć się 15 kwietnia przyszłego roku i wtedy rozpocznie się montaż największych atrakcji - multimediów.

Nowinką ma być wykrzyknik. Gdy wejdziemy do wytłumionej, wyglądającej jak walec konstrukcji, będziemy mogli wykrzyczeć wszystko, co chcemy, rozładować emocje i wyrzucić z siebie wszystkie nasze problemy. Specjalne urządzenie zarejestruje również siłę naszego głosu. - Rozważamy możliwość, żeby każdy mógł później dostać swoje nagranie w formacie MP3 - zdradza Karol Tomaka, kierownik zespołu ds. mediateki.

Będzie można też nagrywać własne pytania w mediatece, na które później będą odpowiadali zaproszeni goście. Tak ma wyglądać IQ Ring. Ring daje nam też możliwość prowadzenia bitew na argumenty z rówieśnikami. Wszystkie pojedynki będą nagrywane i obejrzymy je na stronie internetowej mediateki.

Ta również będzie pełniła funkcję portalu społecznościowego. Będzie można umieszczać na nim m.in. filmiki nagrane komórką. Te mają również być pokazywane w e-galerii mediateki. Zobaczymy tam filmy o historii miasta oraz o wydarzeniach, które mają miejsce przy Szegiedyńskiej.

Wszystko oparte na komputerach oraz wyświetlaczach LCD. Kino niezależne, warsztaty filmowe - to wszystko zobaczymy z kolei w Sali Kinoffej, odpowiednio nagłośnionej, z możliwością zaciemnienia o dowolnej porze dnia. - To miejsce będzie zaadresowane zarówno do seniorów, jak i najmłodszych - zaznacza Tomaka. Na parterze będzie można także wypożyczać książki i multimedia, a także korzystać z internetu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!