Gangster Andrzej L., były świadek koronny w sprawie zabójstwa Piotra Głowali, powiesił się wczoraj rano w celi aresztu przy Rakowieckiej. Ciało mężczyzny, który kilka lat temu brał udział w porwaniu dziecka biznesmena, wisiało na kracie. Więzień powiesił się na sznurówce i ręczniku. Służby więzienne podejrzewają, że musiało to nastąpić przed szóstą rano - zwłoki Andrzeja L. znaleziono o godz. 6.05, a jeszcze pół godziny wcześniej, podczas obchodu, strażnik widział go żywego. Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować samobójcy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Andrzej L. trafił do aresztu 18 września po zarzutem udziału w porwaniu dziecka biznesmena z Józefowa sześć lat temu. Wcześniej dla wymiaru sprawiedliwości był przezroczysty - był świadkiem koronnym w sprawie śmierci inwestora giełdowego Piotra Głowali. Andrzej L. pracował dla zabójcy Głowali Janusza G. ps. Graf i stanowił dla policji bezcenne źródło informacji. W pewnym momencie jednak współpraca z organami sprawiedliwości przestała mu się podobać i zniknął. Stracił status świadka koronnego i zarzuty za udział w kidnapingu znowu były w mocy. Za porwanie dziecka i próbę wyłudzenia pół miliona złotych groziło mu znowu co najmniej kilka lat. Kiedy 18 września został zatrzymany, wiedział, że prędko nie wyjdzie z więzienia.

- Na wolność nie miał już szans, a w środowisku był spalony. Było niemal pewne, że w więzieniu zrewanżują mu się za wsypanie kolegów. Wizja tego, co czekało go w więzieniu, była widocznie straszniejsza niż samobójstwo - przypuszcza stołeczny kryminalny od lat rozpracowujący warszawskie gangi. Nie wyklucza jednak, że ktoś mógł pomóc Andrzejowi L. targnąć się na własne życie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!