Świątynia Opatrzności Bożej w stanie surowym będzie gotowa już w przyszłym roku, a w całej okazałości zaprezentuje się jeszcze przed Euro 2012 - poinformowało wczoraj Centrum Opatrzności Bożej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W tym roku na budowę świątyni przeznaczono 23,711 mln zł, z czego 5,434 mln zł zebrano 7 czerwca - w Dniu Dziękczynienia - przed kościołami całej Polski. Dwa miesiące temu podpisano umowę z firmą Warbud na budowę kopuły. Ma ona kosztować 10,980 mln zł i będzie gotowa we wrześniu 2010 r.

Natomiast w przyszłym roku zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na opracowanie całościowej koncepcji wnętrza kościoła. Centrum ma do niego zaprosić pięciu, sześciu doświadczonych ekspertów.

Świątynia Opatrzności Bożej to obecnie jedna z największych inwestycji, o powstaniu której zadecydował Sejm RP. Jej budowa trwa od lutego 2003 r.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (gość)

KUL-ejna PAT-ologiczny MAJSTER

KZ NSZZ SOLUDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIĘ POLACY pozwoli sobie zauważyć czarną rozpacz czarnych chwytających się brzytwy – niczym tonący! Nie tak dawno, bo od roku SOLIDARNOŚCI 1980-tego leciały pieronki i nazwiska tych, którzy odważyli się tknąć krzyż - np. przestawili w inne miejsce! Sam prezydent R.P. Lech Kaczyński twierdził na wiecu w Gdańsku (4.VI.2009) , że „CUDÓW NIE MA – WSZYSTKO ŚCIENMA” - materiały w TVP, KULejna uroczystość – tym razem Niepodległość 11.XI.2009 r. w Warszawie mając po swej prawicy jakiegoś e-PiS-kopatczyka z wściekłą miną Prezydent R.P. grzmiał, że krzyży nikt nie ruszy. Bo Polska to katolicki kraj! Prezentowane zaś homilie Głodzia, Nycza trąciły schizofrenią – jako, że bp. Leszek Głódź widział diabła, a sam bp. Kazimierz Nycz tylko prawdę widział w krzyżu – materiały też w TVP Podobne omamy miał duet Kaczyńskich na początku braterskiej władzy w Polsce i czym to się skończyło? - solówką pana prezydenta Kaczyńskiego. Podobne omamy miało duchowieństwo w roku 1980 rozbijając KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i pamiętne słowa LOJALEK dyktowanych przez ks. Edwarda Pudełko członkom KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW „ZAWSZE BĘDĘ POPIERAŁ WŁADZĘ DUCHOWNĄ” z osobistym komentarzem dla opornych w pisaniu: „BO JAK NIE TO MY WAM DAMY”. Dali w roku1994 – nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, zakaz opalania budynków zimą i wymrozili małe dzieci. Między rokiem 1980-tym, a rokiem rozbicia KZ NSZZ SOLDARNOŚĆ ORGANISTÓW – 1982 do roku 1994 – (napady księży i zakaz opalania budynków zimą) minęło 12 lub 14 lat. Od roku 1994 do 2009 mija 15 lat i znowu czarnym odbija szajba. Jeden rok różnicy w porównaniu z wietrznością „jest jak dzień wczorajszy, który minął”. Co na to zmartwiony Premier R.P. Donald Tusk pomny choćby na INKWIZYCJĘ zwaną świętą? Premier i Jego zwolennicy Konstytucyjni nie zauważyli, że znów majstrując przy KONSTYTUCJI R.P. mają chęć wrócić do tego, co było – PZPR i Socjalizmu, który się nie sprawdził. Sam Premier, a reszta Parlamentarzystów pamięta rok 1980-ty i wydarzenia po nim, pamiętają również rozwiązanie PZPR-u z pamiętnymi słowami F. Rakowskiego „SZTANDARY WYPROWADZIĆ” - jeśli pamięć zawodzi, to z całą pewnością przypomni to TVP z okazji kolejnej rocznicy STANU WOJENNEGO (13.XII. - gdyby znów ktoś zapomniał). I tak na marginesie: 
Omawiane napady księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW też wyglądały idiotycznie - ksiądz KULturalnie pukał do drzwi w oKULicach północy, niczym z wizytą duszpasterską lub z Panem Bogiem, a po otwarciu drzwi...
Po upływie prawie 15 nikt już tak łagodny nie będzie krępując ruchy księdza - bandyty tylko strzeli w dynię.... Cały czas jest to okres Świętej Władzy i Świętego Gniewu ekipy JP 2, Prymasa Józefa Glempa (2x na Liście Wildsteina) z całym e-PiS-kopatem i duchownym zastępem płci obojga; Józef Kowalczyk (Nuncjusz Apostolski w Polsce - 15 x na Liście Wildsteina; IPN zaś znalazł TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY - Ojca Świętego Jana Pawła II, Papieża!) Co wtedy robiły Axcelencje? Chyba to samo co bp. Bolesław Pylak, jego kuriewny kanclerz ks. Stanisław Rojek, bp. Kazimierz Ryczan, ks. Jacek Wójcicki, ks. Kazimierz Dzieża (zginął w wypadku samochodowym, który sam spowodował), ks. Marek Podyma i pozostali... dopier...niczali KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW!, a teraz przystawili PiS-tolet do głowy Prezydenckiej, a sam Prezydent wzdycha z ulgą: 
„BORze coś Polskę przez tak liczne wieki...” lub „Broń mnie BORze”, a Kler wściekły i zajadły grzmi w mediach, z ambon, od ołtarzy, w konfesjonałach: „Broń BORze tak myśleć”! 
Wystraszony śmiertelnie Lud Boży myśli ze strachem: BÓJ SIĘ B(L)OGA! 
A na dokładkę ksiądz też przestępca - po każdej mszy świętej jest na bani, jako że msza bez alkoholu jest nieważna, a też musi odprawiać każdego dnia!
Dodając do tego też watykańskie zebranie Światowych Artystów pod skrzydłami Ojca Świętego Benka XVI (21.XI.2009, materiały TVP) tym razem i ociekające genitalia ze ścian i sufitów watykańskiej firmy pokazuje, iż to prawdziwa sztuka głosić moralność wśród zdemoralizowanych świętych, a na cud tez miejsce się znajdzie - od X - lat nikt nie wpadł na pomysł aby przyodziać gołe d.. i genitalia - w zamian przyodziewa się biblijną Mańkę w złote szaty!
Jak widać w kościele na ten temat panuje Święty Spokój, a z ambon i od ołtarzy ciskają usta duchowne gromy o skąpym ubiorze pań!
I w tym przypadku duchowieństwo płci obojga zacznie szeptać lub wrzeszczeć: „O BORze – zamienili Boga na B(L)OGA”! - takie też zmiany w Konstytucji R.P. proponuje KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zosrawiając wszystko w rekach Opaczności!

I pomyśleć, że Polska to katolicki kraj, ale czy NORMALNY? 

Rektorem ASC jest: *********** ***********; e-mail: ***************@****.**; www.**********************/****; tel.: +** *** *** ***. 

Zostańcie z B(L)OGIEM 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)