Lubicie jabłka? Znacie sprawdzone przepisy na smakołyki z tymi owocami? Już w najbliższą sobotę, 27 września, ostatnie piętro domu handlowego Mysia 3 zmieni się w prawdziwy jabłkowy sad, gdzie trwać będzie pierwsza edycja Święta Jabłka i Festiwalu Cydru. Brzmi smakowicie? Sprawdźcie, co będzie się działo!

Drewniana prasa do wyciskania soki z jabłek, skrzynki wypełnione owocami w różnych odmianach, przekąski inspirowane jabłkową nutą przygotowane przez stołeczne bary to tylko niektóre z atrakcji, jakie pojawią się na pierwszej edycji Święta Jabłka i Festiwalu Cydru w domu handlowym Mysia 3. - Podczas Święta Jabłka chcemy pokazać sposoby przetwarzania jabłek oraz różnorodne możliwości ich wykorzystania. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni cydrownicy, wytwórcy jabłkowych przetworów, sadownicy, znawcy uprawy jabłek, sprzedawcy jabłek oraz wszyscy entuzjaści tego wspaniałego owocu – opowiadają organizatorzy.

Czytaj także: BMW art cars w Warszawie. Wyjątkowe auta zawitały do Polski


Goście będą mieli okazję nie tylko spróbować owocowych przysmaków i cydrów z różnych stron Polski, lecz także porozmawiać z sadownikami i wytwórcami jabłkowych przetworów. Impreza ma charakter otwarty, a wszyscy odwiedzający będą mogli rozkoszować się smakiem polskich jabłek i dobrą muzyką, którą zagra dla nich Dj Jabłko. W programie imprezy znalazło się także spotkanie z Elizą Mórawską, autorką wyjątkowej książki kucharskiej „O jabłkach” wydanej na papierze z ogryzków.

Jabłkowa zabawa na Mysiej 3 potrwa od godz. 11 do 19.

To będzie jabłkowa sobota!

To jednak nie koniec atrakcji dla wielbicieli naszych narodowych owoców. Także 27 września na Krakowskim Przedmieściu przy Skwerze Hoovera oraz placu przed Centralną Biblioteką Rolniczą trwać będzie Festiwal Jabłka, na który przyjadą sadownicy z różnych stron Polski. Nie zabraknie też specjalnych gości. Karol Okrasa zdradzi swoje sprawdzone przepisy na dania z jabłkami, a prof. Jerzy Bralczyk stoczy jabłkowe potyczki językowe. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na MM Warszawa..

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!