Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Powiśla: śpiewali dla Syrenki

Redakcja
Trwa Święto Powiśla. Do wieczora mieszkańcy Warszawy mogą bawić się spacerując śladami Stanisława Barei, biorąc udział w zajęciach salsy czy warsztatach tworzenia biżuterii.

O godz. 11.00 przy pomniku Syrenki rozbrzmiały znane i lubiane piosenki o Warszawie. Chór seniorów z zespołu „Złota jesień” rozpoczął Festiwal Powiślenia 2009. Można było usłyszeć m.in. „Hej, chłopcy, bagnet na broń” autorstwa Krystyny Krahelskiej, poetki i żołnierza Armii Krajowej.

Krahelska zmarła w drugim dniu Powstania Warszawskiego. Syrenka, wokół której zgromadzili się dziś mieszkańcy Powiśla i innych dzielnic Warszawy, ma właśnie twarz Krystyny Krahelskiej (pozowała do pomnika w latach 1936-1937).

Warszawiacy z radością śpiewali wspólnie z chórem. – Te piosenki były, są i będą przepiękne dla nas, mieszkańców stolicy. Nawet słońce się pojawiło, kiedy zaczęliśmy śpiewać – cieszyła się pani Jolanta z Powiśla.

Chór wykonał również nieco zmienioną wersję „Karuzeli”. Miejsce zabaw w tekście piosenki nie było jednak na Bielanach, tylko... przy pomniku Syrenki.

Po koncercie „Złotej jesieni” do mikrofonu spontanicznie podeszli mieszkańcy Warszawy. Wzbudzili zachwyt słuchaczy, śpiewając „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla” i „Piosenkę o mojej Warszawie”.

Co jeszcze podczas Festiwalu Powiśla?

Aż do godz. 3.00 w nocy na uczestników Powiślenii czeka mnóstwo atrakcji. W kaplicy sióstr urszulanek szarych przy ul. Wiślanej 2 można zwiedzić pokój, w którym w latach 1955-1978 nocował Karol Wojtyła, kiedy przyjeżdżał do Warszawy. Stąd 31 lat temu, 3 października 1978 r. wyruszył na konklawe, na którym został papieżem. W pokoju są pamiątki związane z Janem Pawłem II, m.in. papieska sutanna.

Na barce TransFORM przy pomniku Syrenki dzieci mogą budować jadalne molekuły i wirusy, a dorośli wznoszą mosty i kopuły, a nawet Centrum Nauki Kopernik.

W zakładzie fryzjerskim Laki Loki przy ul. Jaracza 3 można skorzystać z darmowych konsultacji dotyczących fryzur czy manikiuru oraz poznać tajniki wizażu i makijażu.

W bogatym programie jest również zwiedzanie najtajniejszych zakątków Biblioteki Uniwersyteckiej, bezpłatne lekcje salsy, warsztat dla mam "Jak się mądrze bawić z dzieckiem" i wiele, wiele innych atrakcji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto