Już siódmy raz mieszkańcy stolicy spotkali się na obu brzegach Wisły by uczestniczyć w Święcie Wisły. Tegoroczne warszawskie Święto Wisły, z uwagi na wysoki stan rzeki w miesiącu maju, zostało przeniesione na dzień 13 września. Imprezy nad Wisłą odbywały się od godz. 12. do 22. Zobaczcie zdjęcia i wideo z wydarzenia!

Święto Wisły 2014. Moc atrakcji nad rzekąW tym roku rozszerzona została oferta atrakcji odbywających się bezpośrednio na rzece Wiśle. Do najważniejszych wydarzeń tego dnia należy zaliczyć powrót do przedwojennej tradycji regat o „Błękitną Wstęgę Wisły”, oraz regaty św. Barbary, w których ścigały się wyłącznie tradycyjne łodzie drewniane. Nie zabrakło też widowiskowych wyścigów Smoczych Łodzi czy kajakowego spaceru wiślanego, do którego zaproszeni byli wszyscy chętni kajakarze. Zmagania wioślarzy, pokazy poduszkowców czy przypłynięcie flisów: Świętokrzyskiego, Jabłczanego i Wiklinowego można obserwować również z pokładu statku wycieczkowego.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Jacek (gość)

  W tym roku na imprezę bardzo gorąco zapraszano ,wiedząc że w okolicy jest za mało parkingów,wezwano straż miejską i wszystkie zle zaparkowane samochody zostały zholowane na parking zdm . na chmielną 73.Ta przyjemność nie licząc mandatu w wysokości 100 zł. kosztuje 515zł.
  z tego 37 zł. za dobę parkingową ,kto dziś nie zdąży do godziny 23.59.
  zapłaci za następną. To bardzo miłe ze strony miasta.Bardzo wam ku...wa dziękujemy za święto Wisły . Pozdrawiam chłopaków od pokazów rowerowych
  których spotkaliśmy w budynku st. miejskiej.

  Kamila (gość)

  Racja - on byłby pierwszym od dawna niepartyjnym prezydentem Warszawy. To oczywiste, że jemu zależy na dobry miasta. Dlatego warto głosować na Guziała. Ale czy jeszcze wygra wybory to się okaże, bo jednak jest na niego dość powszechna nagonka ze strony partii.

  Misiek (gość)

  Guział właśnie byłby całkiem w porządku o ile zostanie wybrany. Na Ursynowie zrobił dużo dobrego, wbrew temu co stronnicy PO próbują mu zarzucić. A poza tym ma rozsądne podejscie do rozwoju miasta - nie samym metrem człowiek żyje, więc myślał, z tego co pamiętam, o budowie centrum przemysłowo - technologicznego we współpracy z uczelniami z Warszawy.

  Paula (gość)

  Mi się wydaje że jeśli to zagodpodarowanie ma przebiegać tak chaotycznie to lepiej pozostawić dzikie plaże tak jak na Poniatówce po praskiej stronie. Ludzie tam chętniej przychodzą niż na lewy brzeg, ale żeby tak zrobić trzeba zapytać mieszkańców o zdanie, a z tego raczej jest znany Guział a nie HGW. Może jeśli ją wymieni na stanowisku prezydenta to coś się ruszy, no ale czas pokaże.

  karol (gość)

  Gdyby w końcu zagospodarowano całe bulwary, a nie tylko tak wyrywkami, jak przy knajpkach pomiędzy Trasą Łazienkowską a mostem Poniatowskiego to byłoby cudownie, ale nie ma co liczyć że władza się tym zainteresuje