Świeżaki wracają! Nowe, kontrowersyjne zasady odbioru pluszaków [ZDJĘCIA]

redZaktualizowano 
Świeżaki wracają! Nowe, kontrowersyjne zasady odbioru pluszaków [ZDJĘCIA] naszemiasto.pl
Świeżaki podbiły pod koniec zeszłego roku serca (i portfele) mieszkańców całej Polski. Promocyjne naklejki sprzedawano w drugim obrocie, a na ostatnie maskotki w poszczególnych sklepach prowadzono zapisy. Teraz w Biedronkach pojawiły się nowe Świeżaki. Czy znów będzie szaleństwo?

W zeszłym roku zainteresowanie Świeżakami zaskoczyło wszystkich. Maskotkę dostały wtedy osoby, które zgromadziły komplet 60 naklejek. Naklejka przysługiwała każdemu, kto wydał jednorazowo 40 złotych. Promocja jak wiele innych, ale dzieci zachwyciły się maskotkami i zaczęło się prawdziwe szaleństwo. "Gang Świeżaków" błyskawicznie zniknął z półek, sklepy wprowadziły zapisy, a w sieci krążyły naklejki i maskotki, które można było kupić w popularnych serwisach aukcyjnych. W niektórych Biedronkach pojawiła się informacja, że na maskotki trzeba się zapisywać w kolejce. Listę społeczną, niczym w czasach PRL, robił manager sklepu, który informował, gdy "Gang Świeżaków" z powrotem zagościł w markecie.

Teraz w sklepach pojawiły się nowe Świeżaki, tym razem nie warzywa, a owoce - Banan Bruno i Pomarańcza Pamela. Aby je zdobyć nie trzeba zbierać punktów, wystarczy kupić je za 50 złotych. Posiadacze karty "Moja Biedronka" mają prawo do 50-procentowego rabatu. W internecie pojawiły się jednak liczne głosy, że 50 złotych za maskotkę to za dużo. Inni wyliczają, że żeby załapać się na zeszłoroczne Świeżaki, trzeba było w kasie sklepu zostawić ponad 2 tysiące złotych.

Który system według Was jest lepszy?


Zobaczcie też: [ Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]

](http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/perfumy-warszawa-powstal-zapach-ktory-ma-kojarzyc-sie-z,3944282,artgal,t,id,tm.html)

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2017.10.01 22:41:29

Na czym polega podstęp tego typu "promocji". Podstęp polega na tym, że dyskont może oferować produkty drogie, mogą być wątpliwej jakości, ale rodzic czy dziadek choć jest tego świadomy i tak musi dokonywać tam zakupów bo jak to wytłumaczy zapłakanemu 5-letniemu dziecku, że produkty z tego dyskontu nie są dla niego wartościowe, albo po prostu, że woli dokonywać zakupów w innym sklepie, do którego ma np. bliżej?!

Ludzie nie bądźcie naiwni wygląda na to, że nam dorosłym nie są w stanie zaoferować dobrej ceny i dobrej jakości, że atakują marketingiem już nasze pociechy, aby zaciągnąć nas do siebie na zakupy!

2017.01.10 14:11:34

Nie wierzę. . Wy tak serio? Lecicie po jakieś ochłapy? I jeszcze się o to bijecie? Trochę szacunku do samych siebie ludzie..

2017.01.09 10:48:27

Mam kalendarz.Poszłam na zakupy i całkiem przypadkowo napotkałam .Dostałam za darmo ale żeby jakiś extra był.Zwykły kalendarz nie ma co żałować.Wszędzie ich mnóstwo

2017.01.09 10:06:59

Justynko! Beneficjentko 500 plus. Tępogłowa dziecioródko! Sprzedałaś wolność za 500 zł !. Szkoda, że w Biedronce w prmocji nie ma nowego mózgu.

2017.01.08 17:05:57

tak się nabija konsumenta w butelkę. biedronka nie budzi zaufania. pytam gdzie mój kalendarz

2017.01.06 20:22:25

no niby wtedy był gratis taki pluszak, w końcu te przeszło 2000 zł klienci płacili za żywność czy inne produkty, które i tak by kupili, jednak jeśli gratisów nie starczyło to klienci powinni byli się czuć oszukani

2017.01.06 00:33:14

Cytat z "MISIA":



Węglarz: Ja jednego nie mogę zrozumieć. Za dwie tony węgla dali nam cały wóz choinek.

Tatuś Tradycji: Może im potrzebny był węgiel...

Paluch: Do czego?

Tatuś Tradycji: Do palenia w piecu.

Wąsacz: A choiną co, nie można palić?

Paluch: To nawet lepiej.

Węglarz: Chłop to u nas ciemny jest...



Tak, kiedyś chłop, dzisiaj konsument, dzieciaty przedstawiciel tzw. "pokolenia X" (ang. Generation X), a w Polsce rozumiany jako "Pokolenie schyłkowego PRL" lub ostatnio, "beneficjent 500+"

Zwyczajnie głupi człowiek, podatny na marketingowe manipulacje (bo jak tu dziecku odmówić), kompletnie nie rozróżniający kwestii :

- wydaj 2 000 zł lub:

- wydaj 40 zł pięćdziesiąt razy

Rzuca się na tandetne pluszaki, które w Bangladeszu kosztują 50 groszy i płaci głupek 50 zł za sztukę... Ale dopóki pluszaki były za punkty, to nie dostrzegał swojego konsumenckiego neandertalyzmu..

Wszelako gdy pojawia się cena 50 zł za sztukę, to podnosi larum, bo jak to, dlaczego?

To przecież drogo..

Nie zważa jednak gamoń jeden z drugim, że wcześniej płacili tyle samo i stali w kolejkach zapisując się na kolejne..



"Chłop to u nas ciemny jest"



Panie Stanisławie Bareja.. chapeau bas :)



2017.01.04 22:41:39

Nie wierzę Biedronce - przysługiwał ? przysługuje ? mi kalendarz i niestety nie dostałam - podobno sklep nie otrzymał ?

2017.01.04 21:45:50

A mogłaś kupić na Allegro za 20.zl...