Ciekawy repertuar, lampka szampana na powitanie Nowego Roku i zabawa z aktorami do białego rana - taką ofertę sylwestrową przygotowały dla widzów warszawskie teatry. W tym roku na scenie zobaczymy spektakle komediowe i musicale.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sylwester 2011 w warszawskich teatrach. Co proponuje warszawska scena teatralna?Sylwester 2011 w Warszawie. Sprawdź, co dzieje się w stolicy!W tym roku większość warszawskich teatrów przygotowała na wieczór sylwestrowy specjalny repertuar. Publiczność obejrzeć może komedie, widowiska muzyczne lub posłuchać muzyki poważnej. Nowy Rok powita lampką szampana albo wina. Oczywiście w towarzystwie aktorów. O ile program imprezy nie przewiduje inaczej, to z nimi właśnie widzowie będą się bawić aż do zakończenia zabawy.

Ciekawą ofertę przedstawił sympatykom kultury Teatr Wielki. W programie sylwestrowym widzowie w ariach i duetach Belliniego, Donizettiego, Rossiniego, Webera usłyszą „dolatującą przez okno” muzykę Fryderyka Chopina. Tego wieczoru spełni się przepowiednia George Sand: "Nadejdzie dzień (...) i cały świat dowie się, że ów geniusz, tak rozległy, tak pełny i tak mądry jak geniusz największych mistrzów, których sobie przyswoił, zachował indywidualność jeszcze bardziej finezyjną niż Sebastian Bach, jeszcze potężniejszą niż Beethoven, jeszcze dramatyczniejszą niż Weber". Na scenie pojawi się Aleksandra Kurzak występująca zazwyczaj w nowojorskiej Metropolitan Opera i londyńskiej Royal Opera House oraz Sylvie Brunet znana widowni mediolańskiej La Scali, czy Operze Paryskiej. Orkiestrą dyrygował będzie Marco Boemi. Gości powitają Anna Seniuk i Andrzej Łapicki.

Nieznane są szczegóły wieczoru sylwestrowego w Filharmonii Narodowej. Antoni Wit - dyrygent i gospodarz imprezy zapowiedział niespodziankę dla gości. Wiadomo jedynie, że na scenie pojawią się Aga Mikolaj i Pablo Tolstoy, którzy śpiewać będą arie operowe. Koszt biletów waha się między 80-220 złotych.W nieco innym klimacie Nowy Rok powita publiczność obecna w Teatrze Buffo. Kabaretowe show podzielono na dwie części. Jako pierwszy na scenie wystąpi Kabaret "Tenor" - laureat wielu nagród na krajowych przeglądach. Największe przeboje muzyki nie tylko operowej, okraszone absurdem i rewelacyjnym humorem zaprezentuje widzom Czesław Jakubiec. W części drugiej gości rozbawi Kabaret "Czyści jak łza". Zespół od lat uprawia twórczość satyryczną. Ich specjalnością jest piosenka literacka, zabarwiona nutką absurdu i czarnego humoru. Ich program obejmuje także autorskie skecze, monologi i poezję satyryczną. Występują wszędzie tam, gdzie można spotkać kabaretową publiczność, zarówno młodych słuchaczy, jak i wyrobionych bywalców imprez estradowych.

W Teatrze Roma goście świętować będą 100. spektakl jednego z najsłynniejszych musicali na świecie - "Les miserables". Na wieczór sylwestrowy przygotowano również powitalne drinki, napoje i przekąski. Noworoczny toast wzniesie dyrektor teatru i aktorzy. Zaproszeni będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie z nagrodami.Sylwestrowe przedstawienie z humorem przygotował również Teatr Rampa. A mowa o najnowszej sztuce pt. „Pińska szlachta” w reżyserii Mikałaja Pinihina z Akademickiego Teatru Narodowego Białorusi. Odtwórcą głównej roli jest znakomity białoruski aktor Wiktar Manajeu, którego gra sceniczna rozśmiesza do łez. W pozostałych rolach można będzie zobaczyć artystów Teatru Rampa. Po spektaklu zacznie się szampańska zabawa przy utworach granych przez zespół Rampa Band oraz rozrywkowej muzyce mechanicznej w foyer Teatru. Równocześnie, na sali kameralnej odbędzie się recital Doroty Osińskiej. Północ widzowie powitają lampką pysznego szampana na koszt Teatru. Chwilę potem rozpocznie się „koncert życzeń” na gitarze w wykonaniu Juliana Mere połączony ze wspólnym śpiewaniem. Cena biletów: 200 złotych/ osobę.Najnowszy spektakl "Wariatka" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Edytą Olszówką i Lesławem Żurkiem w rolach głównych, proponuje widzom Teatr Bajka. W ofercie sylwestrowej przewidziano także dodatkowe atrakcje - symboliczną lampkę szampana o północy w połączeniu z poczęstunkiem, oraz upominki noworoczne od pracowników teatru. Ceny biletów - 169 i 199 złotych, wejściówka - 89 złotych.

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI O WARSZAWSKICH SYLWESTRACH KLUBOWYCH I NIE TYLKO...

Czytaj też:
Sylwester w Warszawie po raz trzeci na placu Konstytucji
Policja apeluje: Ostrożnie z petardami
Sylwester 2010 w warszawskich teatrach
Sylwestrowa Moc Przebojów - zobacz kto wystąpi w sylwestra na placu Konstytucji (FILM)
Warszawska kronika policyjna
Warszawa po godzinach. Gdzie się bawić w stolicy?
Warszawskie bary, restauracje, cukiernie i kawiarnie, czyli gdzie można dobrze zjeść w stolicy!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!