Komitet Obrony Demokracji oraz posłowie opozycji wsparli w sylwestra protestujących w sejmie. To gest solidarności z posłami okupującymi sejmową mównicę.

Podczas, gdy większość z nas wybrała sylwester ze znajomymi lub Polsatem, działacze KOD i politycy opozycji zebrali się na wiejskiej, by w nowy rok wyrazić swoją solidarność z okupacją mównicę sejmową opozycją. Protestujący zamiast szampana mieli kawę w termosach, zamiast Maryli Rodowicz z głośników rozbrzmiewała piosenka “Wolność kocham i rozumiem”. Oprócz jedzenia i ciepłych napojów protestujący zabrali ze sobą transparenty, na których znalazły się hasła: "R.I.P. oświata", "R.I.P. sprawiedliwość", "R.I.P. wolność” oraz “śmiechem ich pokonamy”.

Podczas sylwestrowej nocy nie zabrakło miejsca na wspólny śpiew i taniec, choć, jak podkreślali występujący na scenie politycy i działacze, atmosfera wcale nie była radosna.
Protest pod sejmem ma potrwać do 11 stycznia.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    tomekup (gość)

    W nazwie komitet obrony demokracji, a chcą obalić demokratycznie wybrany rząd, Coś mi tu nie pasuje.