Ustawa daje priorytet osobom starszym, aby im też opłacało się oszczędzać na IKE. * Osoby urodzone do 31 grudnia 1945 r. mogą wypłacić pieniądze zgromadzone na IKE z zachowaniem ulgi podatkowej, jeżeli: - dokonywały ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ustawa daje priorytet osobom starszym, aby im też opłacało się oszczędzać na IKE.

* Osoby urodzone do 31 grudnia 1945 r. mogą wypłacić pieniądze zgromadzone na IKE z zachowaniem ulgi podatkowej, jeżeli:
- dokonywały wpłat w trzech dowolnych latach kalendarzowych albo dokonały ponad połowy wpłaty nie później niż 3 lata przed wypłatą oszczędności.
* Osoby urodzone pomiędzy 1 stycznia 1946 r., a 31 grudnia 1948 r., mogą wypłacić pieniądze z IKE zachowując przywilej podatkowy jeżeli:
- po osiągnięciu 60 roku życia, albo w przypadku nabycia wcześniej praw do emerytury, dokonywały wpłat na IKE przez co najmniej 4 dowolne lata albo dokonały ponad połowy wartości wpłaty co najmniej na 4 lata przed wpłatą.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!