Głównym celem Szkoły jest wyedukowanie sprawnych warsztatowo aktorów przygotowanych zarówno do pracy na scenie, w dubbingu, jak i przed kamerą, ale również potrafiących samodzielnie tworzyć spektakle teatralne, warsztaty, zdarzenia performatywne etc. czyli wszechstronnych i kreatywnych, umiejących się odnaleźć i funkcjonować na trudnym, cały czas zmieniającym się aktorskim rynku pracy.

Jesteśmy nowatorscy w podejściu do nauki aktorstwa. Nie zapominając o klasycznym materiale, wg założeń profesora Jana Machulskiego “uczymy nie dla teatru i filmu które były, ale dla tych, które dopiero będą”.

Przybliżamy naszym słuchaczom różne techniki aktorskie począwszy od ‘metody’ Stanisławskiego, poprzez technikę Meisnera, Grotowskiego czy Czechowa, a skończywszy na dramie jako improwizacji aktorskiej. Nie zamykamy się na różnorodność. Nie narzucamy jednej panującej doktryny aktorskiej i teatralnej estetyki. Obok zajęć z wiersza klasycznego i scen wierszem, w naszym programie znaleźć można zajęcia z performance’u, tańca improwizowanego i Rasaboxes.

Staramy się uwrażliwiać słuchaczy na prawdę aktorską i umiejętność życia fikcją.

W trakcie trzyletniej nauki zawodu w naszej Szkole, słuchacze otrzymują możliwość jak najbardziej gruntownego poznania szeroko pojmowanego ‘warsztatu aktora’, wzbogaconego o umiejętności niezbędne w realizacji własnych projektów teatralnych.

Wśród Wychowanków Haliny i Jana Machulskich, wyedukowanych ich autorskimi metodami, których jesteśmy kontynuatorami są m.in:

Artura Barciś, Adrianna Biedrzyńskia, Wojciecha Malajkat, Edyty Olszówka, Cezary Pazura, Radosław Pazura, Aneta Zając, Piotra Adamczyk, Katarzyna Cichopek, Agnieszka Dygant, Katarzyna Figura, Wiktoria Gorodeckaja, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Ibisz, Julia Kijowska, Katarzyna Kwiatkowska, Artur Pontek, Weronika Rosati, Michał Staszczak, Magdalena Stużyńska, Sebastian Cybulski, Waldemar Obłoza i wielu wielu innych.

Dzień otwarty 18 marca o godzinie 16, a w nim prezentacje egzaminów oraz konsultacje z Wykładowcami Szkoły. WSTĘP WOLNY

20-21-22 o godzinie 19 spektakl dyplomowy ‘Twardy rdzeń 2.0’ w reżyserii Wojciecha Farugi. Spektakl biletowany.

Adres:
Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku ASSITEJ
ul. Lubelska 30/32
03-802 Warszawa

http://aktorskamachulskich.pl
facebook.com/machulscy

Czytaj także