szlagier dla Warszawy

Zwycięzca konkursu Szlagier dla Warszawy będzie mógł nagrać profesjonalny teledysk. (© archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nieznane szerzej utwory poświęcone lub związane z Warszawą można zgłaszać do konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego na Szlagier dla Warszawy. Najciekawsze piosenki zostaną poddane profesjonalnej obróbce w studiu. Zwycięzca zostanie wyłoniony w głosowaniu internautów.

Szlagier dla Warszawy. Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej to wspólny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego oraz dziennikarza i rapera związanego m.in. z grupą Masala Soundsystem i Senk Że Marcina "Duże Pe" Matuszewskiego.

Organizatorzy poszukują nowego "szlagieru" opowiadającego o stolicy i jej mieszkańcach. Podkreślają, że celem konkursu Szlagier dla Warszawy jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wybranie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wybranie nowego przeboju o Warszawie. Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne i zespoły, zarówno amatorskie, jak i profesjonalne, twórcy różnych gatunków muzycznych.

Konkurs Szlagier dla WarszawyTrwającą maksymalnie pięć minut piosenkę w formie audio, zapisu nutowego i tekstu lub linka do utworu można składać osobiście w siedzibie Muzeum, pocztą: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa, na nazwisko: Maria Wasilewska lub pocztą elektroniczną pod adresem szlagier@1944.pl. Do utworu należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i krótki opis zawierający motywację powstania utworu i udziału w konkursie oraz biografię i zdjęcie uczestnika. Utwory można zgłaszać do 28 lutego.

Czytaj także: Muzeum Powstania Warszawskiego zbiera informacje o ofiarach powstania

Spośród nadesłanych piosenek trzyosobowe jury wybierze najciekawsze propozycje pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym. Wyniki pierwszego etapu mają być ogłoszone do 30 kwietnia. Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania zostaną poddane obróbce, by spełniały jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media. Na etapie końcowym odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy szlagier o Warszawie.

Autor utworu, który otrzyma najwięcej głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, sfinansowany przez organizatora.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!