Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież i pobicie na stacji PKP Urle. Zatrzymani wyrzucili z pociagu 22-latka wracającego do domu pociągiem. Policja zostosowała wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji wyjaśnia przyczyny zatrzymania. Pokrzywdzony 22-latek, wracał pociągiem do domu kiedy to grupa mężczyzn zaczepiła go żądając 5 złotych. Po tym jak chłopak dał im pieniądze, napastnicy zabrali mu też kurtkę. Kiedy upomniał się o swoją własność został przez nich pobity. 22- latek był kopany po głowie i całym ciele. Na stacji PKP Urle napastnicy wyrzucili pokrzywdzonego z pociągu na torowisko, narażając go tym samym na niebezpieczeństwo utraty życia.

Czytaj: W 2013 mazowiecka policja będzie przyjmować do służby

Funkjonariusze policji w Jadowie wspólnie z kryminalnymi wołomińskiej komendy przystąpili do typowania osób podejrzewanych o przestępstwo. Rano policja zatrzymała 4 osoby. 17-letni Patryk K., 19-letni Mariusz J., 20-letni Piotr K. i 28-letni Tomasz K. zostali tymczasowo aresztowani. Funkjonariusze policji ustalili również piątą osobę podejrzewaną o udział w zdarzeniu. Decyzję wobec nieletniego napastnika podejmie sąd rodzinny.

Zobacz także: Od nowego roku zniknie 18 posterunków policji na Mazowszu

Materiały zebrane podczas śledztwa pozwolą policjantom i prokuratorowi rejonowemu na przedstawienie podejrzanej czwórce zarzutów dokonania rozboju i bezpośredniego narażenia osoby na utratę życia. Trzej pierwsi zatrzymani pozostaną w tymczasowym areszcie na okres 2 miesięcy, czwarty 28-latek nie wyjdzie wcześniej jak po 3 miesiącach. Policja podaje iż w przeszłości był on już notowany i karany za podobne przestępstwa. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź: Policja zatrzymała 9 członków gangu Szkatuły [ZDJĘCIA]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!