T-Mobile Ekstraklasa: Legia remisuje z Jagiellonią 1:1 [WIDEO, ZDJĘCIA, RELACJA]

Łukasz Trybulski
Legia Warszawa po dość słabym występie zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1 na Łazienkowskiej. Bramkę dla gości zdobył Frankowski, dla którego była to 162 bramka w lidze. Dla gospodarzy bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Ljuboja. Świetny występ w meczu zaliczyli obaj bramkarze - Kuciak i Sandomierski, którzy uratowali swoje drużyny przed porażką. Pomimo remisu, legioniści zostają liderem T-Mobile Ekstraklasy, choć mają tyle samo punktów, co Śląsk Wrocław.

Na początku niedzielnego meczu przy Łazienkowskiej kibice świętowali zdobycie przez Legię Pucharu Polski (po pokonaniu w finale w Kielcach Ruchu Chorzów 3:0). Na murawie znalazło się mnóstwo serpentyn i konfetti. W tej sytuacji sędzia Dawid Piasecki przerwał spotkanie na około siedem minut, które doliczył do pierwszej połowy.

Trener gospodarzy Maciej Skorża był przed niedzielnym spotkaniem w komfortowej sytuacji, ponieważ miał do dyspozycji wszystkich graczy i mógł wystawić optymalnie najsilniejszy skład. Na boisku jednak nie było tego widać. W pierwszej połowie gospodarze nie oddali bowiem ani jednego celnego strzału. Najgroźniejszy w polu karnym Jagiellonii był Danijel Ljuboja. Najpierw Serb po szybkim kontrataku zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w efekcie niecelnie podał. Z kolei tuż przed przerwą niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron przewaga Legii była jeszcze bardziej widoczna, ale to goście objęli prowadzenie. W 61. minucie Tomasz Frankowski wyskoczył do piłki wyżej od obrońców stołecznej drużyny i strzałem głową pokonał Kuciaka. Goście jednak krótko cieszyli się z prowadzenia, ponieważ niespełna dwie minuty później precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów popisał się Ljuboja.

Kwadrans przed końcem spotkania legionistów przed stratą bramki uratował Kuciak, który świetnie obronił strzał Dawida Plizgi. W ostatnich minutach gola na wagę trzech punktów mógł zdobyć z kolei Ismael Blanco, ale Grzegorz Sandomierski dwukrotnie obronił jego strzały z kilku metrów.

CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU NA KOLEJNEJ STRONIE

90 min.+3**KONIEC SPOTKANIA! Legia-Jagiellonia 1:1**

90 min.+3 Zła wrzutka, ale Novo wywalczył rożny.

90 min.+3 Wolny dla Legii i długa wrzutka Żewłakowa.

90 min.+3 Przepychanki wśród piłkarzy. Po żółtej kartce dla Novo i Cionka.

90 min.+3 Sandomierski dostaje żółtą kartkę za przedłużanie gry.

90 min.+3 Złe rozegranie piłki i grę wznawiają goście.

89 min. Sędziowie doliczają trzy minuty.

88 min. Strzał po koźle, ale Sandomierski broni.

87 min. Ljuboja przy piłce. Czy ponownie Serb genialnie trafi?

86 min. Pejovic dostaje dwie żółte kartki i schodzi z boiska. Wolny dla Legii z ok. 30 metrów.

86 min. Coraz bardziej nerwowo na boisko i coraz większy nacisk Legii na rywala.

85 min. Ponownie Sandomierski lepszy od Blanco!

84 min. Novo mógł zdobyć prowadzenie dla Legii! Ponownie genialnie broni bramkarz Jagielloni!

83 min. Rzut rożny dla gości.

82 min. Blanco mógł mieć wejście smoka! Sandomierski niesamowicie w bramce!

81 min. Legii, kiedy traciła pierwsza bramkę na Łazienkowskiej, to w tym sezonie nie potrafiła już wygrać.

80 min. Z boiska schodzi Żyro, a w jego miejsce Blanco.

79 min. Do wejścia na plac gry szykuje się Ismael Blanco.

78 min. Radovic świetnie piętką podał do Jędrzejczyka, ale obrońca Legii zamiast oddać strzał z miejsca, próbował podejść bliżej bramki i stracił piłkę.

76 min. Makuszewski szukal szczęścia uderzając z dystansu, ale piłka mija cel.

75 min. Coraz większe rozluźnienie w szykach obronnych obu ekip i coraz więcej podbramkowych okazji.

73 min. Makuszewski z kilku metrów przegrywa pojedynek z Kuciakem, który popisał się fenomenalną interwencją!

72 min. Jędrzejczyk przed świetną okazją, aby zdobyć prowadzenie dla Legii. Sandomierski dobrze interweniuje.

70 min. Zmiana również w Legii, za Kucharczyka wchodzi Novo.

68 min. Zmiana w ekipie Tomasz Hajty. Za Burkhardta wchodzi Plizga.

67 min. Nieudana wrzutka Radovica kończy dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy.

66 min. Sporo walki w środkowej części boiska.

64 min. Pierwsza zmiana w meczu. Za Frankowskiego wszedł Dzalamidze.

63 min.**GOOOOOOOL! Ljuboja! Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Piękny strzał Serba z rzutu wolnego! Legia-Jagiellonia 1:1**

62 min. Faulowany Ljuboja na 25 metrów od bramki Jagiellonii.

61 min. Pejovic świetnie obsłużył Frankowskiego i ten zdobywa 162. bramkę w polskiej lidze. Legia-Jagiellonia 0:1.

60 min.**GOOOOOOOL! Frankowski! **

58 min. Ljuboja piętką zgrywał w polu karnym, ale nikogo z legionistów tam nie było.

57 min. Pod dośrodkowaniu z wolnego, piłka pewnie ląduje w rękach Sandomierskiego.

56 min. Bandrowski fauluje Radovica.

55 min. Vrdoljak zagrał ręką przed własnym polem karnym, ale sędzia nie sięga po gwizdek.

54 min. Frankowski składał się już do strzału, ale uprzedził go Żewłakow.

51 min. Dobra akcja legionistów z wykończeniem Michała Żyry.

48 min. Dośrodkowanie Radovica zablokowane.

47 min. Żyro traci piłkę na rzecz Burkhardta.

46 min. Legia na Łazienkowskiej przegrała tylko trzy spotkania.

45 min. Sędzia Dawid Piasecki rozpoczyna drugą odsłonę spotkania!

45 min.+7**Koniec pierwszej części spotkania! Legia-Jagiellonia 0:0**

45 min.+7 Z wolnego uderzał Burkhardt, ale tym starzałem nie mógł zaskoczyć bramkarza Legii.

45 min.+7 Rzut wolny dla gości. Przy piłce Kupisz i Burkhardt,

45 min.+7 Burkhardt leży na murawie.

45 min.+7 Dobry przechwyt Jędrzejczyka, ale podanie do Ljuboji już niecelne.

45 min.+7 Serbski napastnik Legii strzelał głową na bramkę Sandomierskiego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

45 min.+7 Ljuboja wypracował rzut rożny.

45 min.+7 Doliczone aż 7 minut, ze względu na przerwę techniczną na samym początku spotkania.

45 min. Na pozycji spalonej Radovic.

45 min. Rafał Grzyb fauluje Ljuboję i za to zagranie dostanie żółtą kartkę.

44 min. Kuciak piąstkuje, Jędrzejczyka przedłuża piłkę i zagrożenie od bramki oddalone.

43 min. Rzut rożny dla drużyny gości.

42 min. Faul na Cionku przez Ljuboję.

41 min. Próba wciągnięcia rywala na własną połowę przez piłkarzy z Białegostoku.

40 min. Znowu szybkie wznowienie gry z narożnika boiska i ponownie niecelny strzał.

39 min. Jędrzejczyka wrzuca futbolówkę i corner dla legionistów.

38 min. Makuszewski płaskim strzałem szukał partnerów w polu karnym Legii, ale defensywa gospodarzy byli świetnie ustawieni.

37 min. Strzał Gola zablokowany i piłkarze Hajty w kontrataku.

36 min. Faulowany Janusz Gol przy próbie wyjścia z kontrą.

35 min. Astiz fauluje Kupiesz i będzie wrzutka w pole karne Kuciaka.

34 min. Rzut rożny dla gospodarzy. Szybkie rozegranie i bardzo niecelny strzał Kucharczyka.

33 min. Vrdoljak ofiarnie wybija piłkę sprzed nóg rywala na aut.

32 min. Kucharczyk znalazł lukę w obronie Jagi, wbiega na 16-stkę, ściera się z Bandrowskim, ale sędzia pokazuje grać dalej.

31 min. Porębski lepszy w pojedynku z Żyro.

30 min. Janusz Gol traci piłkę na rzecz Cionka.

28 min. Kupisz uderza z ok. 40 metrów na bramkę Kuciaka. Pomysł dobry, wykonanie tragiczne.

27 min. Ljuboja szukał partnerów w polu karnym, ale koledzy na późno pokazali się na pozycjach i legioniści zepsuli dobrą akcję.

26 min. Faul Kucharczyka. Rzut wolny na Jagi.

25 min. Faulowany Vrdoljak przez Burkhardta.

24 min. Ljuboja na pozycji spalonej.

23 min. Goście z Białegostoku grają wysokim pressingiem.

22 min. Kuciak zagrywa główką na aut na przedpolu.

20 min. Porębski stracił futbolówkę w środku polu, ale bez konsekwencji.

19 min. Jędrzejczyk szarżował na prawej flance, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

18 min. Danijel Ljuboja zagrał ręka według sędziego Piaseckiego.

10 min. Goście zaczynają grać coraz pewniej.

7 min. Pierwszy corner w meczu. Przy piłce Michał Żyro.

6 min. Spotkanie wznowione. Przy piłce goście.

4 min. Jeszcze sędzia wstrzymuje się ze wznowieniem gry.

3 min. Służby porządkowe sprzątają murawę w okolicy bramki Jagiellonii.

2 min. I od razu mamy przerwę w meczu. Pseudokibice Legii zaśmiecili boisko serpentynami. Poleciały na murawę także race.

1 min. Pierwszy gwizdek w meczu!

17.59 Sędzią głównym w dzisiejszym spotkaniu będzie Dawid Piasecki.

SKŁADY:

Legia: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Michał Żyro - Danijel Ljuboja

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Alexis Normabuena, Tomasz Porębski, Thiago Cionek, Luka Pejović, Maciej Makuszewski, Tomasz Bandrowski, Rafał Grzyb, Marcin Burkhardt, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!