T-Mobile Ekstraklasa: Polonia zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 (ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
Polonia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków. W pierwszej połowie prowadzenie dla "Czarnych Koszul" zdobył Bruno Coutinho, W drugiej części spotkania do remisu doprowadził David Biton.

Pierwsza połowa meczu stała na niezłym poziomie. Wisła Kraków prowadziła grę, jednak to Polonia pierwsza strzeliła gola. Cezary Wilk fatalnie stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, przejął ją Robert Jeż i odegrał do Tomasza Jodłowca. Reprezentant Polski chciał podać do Pavla Sultesa, jednak Czech minął się piłką. Futbolówka trafiła do Bruno, a ten silnie strzelił na bramkę Wisły. Piłka po drodze odbiła się od Oscara Chaveza i zmyliła Sergieja Pareikę. Prowadzenie Polonii utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy nie był imponujący. Gra toczyła się nie najszybszym tempie. Po dwudziestu minutach gry w drugiej połowie świetną akcję przeprowadził Ivica Iliev. Serb mijał obrońców Polonii, a w polu karnym "na zamach" ograł Tomasza Jodłowca. Iliev mocno zagrał w pole bramkowe Przyrowskiego, a tam odnalazł się David Biton i skierował piłkę do bramki "Czarnych Koszul".

Wynik mogli jeszcze zmienić Andraż Kirm i Grzegorz Bonin, jednak obaj zmarnowali stuprocentowe sytuację dla swoich zespołów. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem sobotniego meczu przy Konwiktorskiej 6.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

94': Koniec meczu! Polonia remisuje z Wisłą Kraków. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy jutro na mecz Cracovia- Legia

93' Małecki świetnie drybluje przed polem karnym, ale nie było strzału na bramkę Przyrowskiego. Żółta kartka dla Nuneza.

91' Ależ szansa Bonina. Były zawodnik Górnika był sam na sam z Pareiką, ale Estończyk nie dał się pokonać. Najlepsza szansa dla Polonii w drugiej połowie.

90': Ostatnia minuta meczu. Rzut rożny dla Wisły. 3 minuty dolicza sędzia Piasecki.

89': Rzut wolny dla Polonii. Bruno centruje w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę.

88': Zapowiada się bardzo ciekawa końcówka meczu.

86': Bardzo dobry strzał Meliksona minimalnie mija bramkę Przyrowskiego.

85': Zmiana w Polonii. Grzegorz Bonin z Jeża.

84': Powinno być 2:1 dla Wisły. Melikson świetnie podawał, a Słoweniec mając przed sobą bramkę i dwóch obrońców na linii, trafił w poprzeczkę. Dużo szczęścia ma Polonia.

82': Kapitalny strzał Trałki zza pola karnego. Periko świetnie broni i piłka ląduje po za boiskiem.

81': Bruno miał kolejną szansę na strzelenie bramki. Jednak jego strzał odbił Pareiko.

80': Zmiana w Wiśle. Schodzi David Biton, w jego miejsce Cvetan Genkow.

79': Bardzo dobra akcja Polonii. Zza pola karnego mocno uderzył Brzyski, piłka minęła jedna poprzeczkę bramki Pareiki.

78': Żółta kartka dla Trałki.

76': Wisła przejmuje inicjatywę w tym meczu.

74': Wszołek świetnie zatrzymał szarżującego Dragana Paljica

71': Polonia nastawia się na grę z kontry i długie piłki w stronę Caniego.

69': Jeż przesadził z dryblingiem w polu karnym Wisły. Szkoda zmarnowanej szansy.

67': Zmiana w Polonii. Wszołek za Sultesa. Schodzi także asystujący przy bramce Bitona, Iliev. W jego miejsce Andraż Kirm.

65': Gol dla Wisły Iliev "przewiózł" Jodłowca w polu karnym i mocno zacentrował w kierunku pola bramkowego. Tam znalazł się Biton i głową skierował piłkę do bramki.

63': Groźnie Małecki. Wiślak ograł na lewej stronie Baszczyńskiego i huknął w kierunku bramki. Piłka odbiła się od spojenia i wyszła na aut bramkowym.

61': Paljić wygrał pojedynek biegowy z Bruno. Cani zaliczył bardzo słaby pierwszy kontakt z piłką. Nie poradził sobie z przyjęciem łatwego podania.

60': Polonia zaczyna zdobywać inicjatywę. Zmiana w Polonii. Edgar Cani zmienia Daniela Sikorskiego. W Wiśle Nunez za Wilka.

57' : Świetne podanie Jeża do Trałki. Paljić walczył o pozycję sam na sam z kapitanem Polonii. Pareiko nie czekał na rozwój sytuacji i wybił piłkę daleko w pole.

55' : Sultes strzelał w kierunku bramki Pareiki, jednak piłka trafiłą Jaliensa i wyleciała na rzut różny.

52': Kibice pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Właśnie wciągnęli sektorówkę upamiętniającą to wydarzenie i odśpiewali hymn Polski.

50': Sikorski świetnie zagrał w polu karnym do Sultesa, ale Czech nie poradził sobie z opanowanie piłki.

49' : Dobra prostopadła piłka Bruno do Sikorskiego, ale Chavez nie dał się minąć.

47': Sobolewski ładnie zagrywał do Bitona, ale Izraelczyk znów został ograny przy obrońców Polonii. Wisła agresywnie zaczyna drugie 45 minut.

46' : Zaczynamy drugą połowę

Przerwa: Obie drużyny zaczynają drugą połowę bez zmian w składach.

Przerwa: Oglądaliśmy w pierwszej połowie niezłe spotkanie na Konwiktorskiej. Do momentu strzelenia bramki mecz był bardzo wyrównany. Po golu dla Polonii, Wisła zaczęła mocniej naciskać na "Czarne Koszule". Jednak podopieczni trenera Jacka Zielińskiego przetrwali napór krakowian i dowieźli do przerwy jednobramkowe prowadzenie.

45: Koniec pierwszej połowy. Sędzia Piasecki nie doliczył ani minuty. Polonia prowadzi 1:0.

45': Znowu poloniści pozwolili Lamey'owi na strzał z dystansu. Przyrowski jednak nie dał się zaskoczyć.

44': Dobra akcja Polonii. Robert Jeż uderzył spoza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

43': Polonii udało się oddalić grę od własnej bramki.

40': Iliev zaszalał na prawej stronie, ograł dwóch polonistów i zacentrował w pole karne. Przyrowski piąstkował piłkę wprost na nogę Lamey'a. Piłka po strzale Holendra minęła bramkę w nieznacznej odległości. Robi się gorąco pod bramką Polonii.

38': Ładny strzał Cezarego Wilka. Brzyski wybija głową na rzut różny. Nadal atakuje Wisła.

36': Rzut rożny dla Wisły. Małecki centruje w pole karne, był tam Lamey, ale nie zdołał opanować piłki. Od bramki zacznie Przyrowski.

35' : Sikorski bardzo aktywny z przodu. Cały czas przeszkadza obrońcom Wisły. Melikson stara się poderwać Wisłę do lepszej gry.

34' : Lamey wybija piłkę na rzut rożny dla Polonii.

32': Polonia po strzelonej bramce nie cofnęła się, nadal próbuje odbierać piłkę wiślakom już na ich połowie.

30': Dobry strzał Ilieva zza pola karnego. Przyrowski wypuścił piłkę delikatnie przed siebie, ale szybko poprawił swój błąd.

29': Ręką zagrywa Biton. Sędzie nie pokazuje mu jednak żółtej kartki.

28': To druga bramka Brazylijczyka w tym sezonie. Wisła znów przegrywa, zobaczymy jak mistrzowie polski zareagują na tę straconą bramkę.

25 ': GOL! Polonia prowadzi 1:0. Fatalna strata Cezarego Wilka. Robert Jeż przejmuje piłkę i zagrywa do Jodłowca. Ten z prawej strony podał tuż przed pole karne, Szultes minął się z piłką, ale znalazł się tam Bruno, który szczęśliwym strzałem, pokonuje Pareikę. Piłka po drodze odbiła się od Chaveza i zmyliła estońskiego bramkarza Wisły.

24': Polonia nastawiła się dzisiaj na grę ze skrzydeł, jednak cały czas wrzutki pomocników "Czarnych Koszul" są niedokładne. Rzut wolny dla Polonii na środku boiska.

21': Nieźle zapowiadającą się akcję Polonii przerwał Jeż, który nie wiedzieć czemu, zdecydował się wycofać piłkę od obrońców.

20': Po drugiej stronie boiska faul Sikorskiego na Chavezie.

19' : Znów było groźnie. Sobolewski posłał długą piłkę w pole karne. Kokoszka się zawahał i został wyprzedzony przez Ilieva. Dobrze z bramki wyszedł Przyrowski i zażegnał niebezpieczeństwa.

18' : Dobra akcja Wisły. Melikson założył siatkę jednemu z polonistów, po czym podał na prawo do Małeckiego. Ten dośrodkował po ziemi prosto w ręce w Przyrowskiego.

16' : Szultes ładnie dośrodkował z prawej strony, wprost na nogę Sikorskiego. Lamey jednak zablokował ten strzał. Szkoda.

15' : Jeż bardzo źle z rzutu wolnego.

14': Bardzo dobra akcja Meliksona. Izraelczyk wszedł w pole karne i odegrał do swojego rodaka, Bitona. Obrońcy Polonii jednak wybili piłkę.

12' : Wisła uparcie próbuje atakować lewą stroną, Maaskant liczy na ofensywne wejścia Dragana Paljica.

10': Znowu ładna wrzutka Bruno, jednak Sikorski minął się z piłką i nawet nie oddał strzału.

8': Bruno minął po prawej stronie Lamey'a, ale fatalnie dośrodkował. Pareiko zacznie od bramki.

6': Strzał Małeckiego zza pola karnego. Piłka odbiła się od śliskiej murawy, ale nie sprawiła problemów Przyrowskiemu.

5': Rozpędził się Paljić, minął kilku piłkarzy Polonii, podał do Bitona, ale obrońcy "Czarnych Koszul" skutecznie wybili mu piłkę spod nóg.

3': Ładna akcja Polonii. Strzelał Daniel Sikorski jednak piłka utkwiła między obrońcami Wisły.

1': Polonia zaczyna wysokim pressingiem.

1': Pierwszy gwizdek sędziego Dawida Piaseckiego ze Słupska. Zaczynamy mecz!

17:57 : Znamy już składy:

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski- Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski- Robert Jeż, Łukasz Trałka, Łukasz Piątek, Bruno Coutinho, Pavel Szultes - Daniel Sikorski

Wisła Kraków: Sergei Pareiko -Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljić - Cezary Wilk, Radosław Sobolewski, Maor Melikson, Ivica Iliev, Patryk Małecki- David Biton

17:55 : Nad Warszawą znowu przeszła ulewa, ale raczej nie grozi nam sytuacja z ubiegłej niedzieli, kiedy przez deszcz odwołano mecz Legii z Zagłębiem Lubin. Piłkarze są już po rozgrzewce. W zakończonych już meczach T-Mobile Ekstraklasy: Górnik zremisował z Widzewem 1:1, Zagłębie z Lechem Poznań także 1:1, Bełchatów zdeklasował Podbeskidzie 6:0, a Jagiellonia wygrała 2:1 z Lechią Gdańsk.

17:55: Witamy. Przed nami drugi mecz Polonii Warszawa w Ekstraklasie. "Czarne Koszule" podejmują Wisłę Kraków. Ciekawe czy w grze "Białej Gwiazdy" będzie widać zmęczenie środową potyczką z Litexem Łowecz w Lidze Mistrzów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0