Marian Opania

Marian Opania (© Bartek Kosiński/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Tacy duzi chłopcy" to spektakl muzyczny, w którym o męskiej przyjaźni do słów Jana Wołka śpiewają m.in. Marian Opania i Piotr Machalica. Premierę zaplanowano na piątek w warszawskim Och-Teatrze.

Spektakl opowiada o spotkaniu po latach czterech przyjaciół, którzy zaczynają wspominać przeszłość. Bohaterowie powracają nie tylko do wspólnie spędzonego dzieciństwa, lecz także do gorzkich i radosnych wydarzeń z ich dorosłego życia.

Obok Opani i Machalicy na scenie wystąpią Waldemar Cudzik i Adam Hutyra. Piotr Machalica nie tylko gra w spektaklu, lecz także go reżyseruje.

Aktorzy śpiewają do słów dwudziestu wierszy Jana Wołka, które poeta i autor piosenek napisał do spektaklu. Spośród wcześniejszych utworów artysty reżyser "Takich dużych chłopców" w sztuce wykorzystał dwie piosenki.

Wołek, zapytany podczas środowej próby w Och-Teatrze, co inspirowało go do pisania, powiedział "to jest swego rodzaju fenomen". Według niego, w dorosłym życiu wciąga ludzi nowe środowisko i przestają się interesować "pewnymi sprawami z przeszłości".

Jak wyjaśnił, "zdarzają się takie przypadki, że ludzie znają się z podwórka i później spotykają się raz na kilka lat". "I tu oto mamy taką sytuację. Czterej mężczyźni spotykają się po latach na urodzinach jednego z nich. Każdy jest inny, ale mimo wszystko dogadują się" - opowiadał Wołek.

"To jest spektakl o życiu. O rzeczach ważnych, podstawowych, którym na co dzień nie poświęcamy czasu, ponieważ jesteśmy zajęci czym innym" - ocenił Machalica. Według niego "teksty Jana Wołka bardzo odciągają od rzeczywistości, pokazują, że poza codziennym życiem jest coś więcej".

W ocenie reżysera, poezja Wołka jest zarówno zabawna i dowcipna, jak i gorzka i boleśnie prawdziwa. "Myślę, że każdy, kto posłucha tych piosenek, doskonale je zrozumie" - uznał Machalica.

NaszeMiasto.pl poleca:
* Kulturalne newsy

* Wygraj zaproszenie na Nocny Maraton Filmowy w Multikinie
strona: 1 z 2 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!