Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2020 roku zostanie otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Hrubieszowskiej 9. Na razie zaprezentowane zostały jego wizualizacje. Szczegóły w artykule poniżej.

Rada Warszawy dała w 2018 roku zielone światło dla modernizacji budynku przy ul. Hrubieszowskiej 9 i stworzenia tam Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Teraz postawiono kolejny krok w stronę jego otwarcia. Zaprezentowano, jak budynek będzie wyglądał po modernizacji. - Mamy już koncepcję architektoniczną "nowego" budynku przy Hrubieszowskiej 9. Jest to bardzo potrzebna i ważna dla nas inwestycja, którą traktujemy priorytetowo - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

ZOBACZ TEŻ: Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich oficjalnie otwarty. To miejsce, w którym będzie można odciąć się od miejskiego zgiełku

Zajęcia i warsztaty, konsultacje z lekarzami, obiady oraz rehabilitacja - z tych wszystkich usług mogą już korzystać warszawscy powstańcy w otwartym w niedzielę na Woli Domu Wsparcia

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich oficjalnie otwarty....

Budynek, w którym ma powstać Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich został zbudowany w 1923 roku. Mieściła się w nim pierwsza polska wytwórnia łańcuchów rolkowych Stanisława Kubiaka. Decyzja o tym, aby przeznaczyć go dla powstańców zapadła w 2017 roku. - Dom Pomocy będzie dla Powstańców miejscem o funkcjach integracyjno - rozrywkowych, przy jednoczesnym zapewnieniu im dziennej opieki wraz z wyżywieniem. Ma być to miejsce skrojone idealnie pod potrzeby bohaterów, do którego będą przychodzić z radością - dodaje Strzałkowski.

Budynek składa się z dwóch kondygnacji i ma łączną powierzchnię 701 mkw. Na parterze mają powstać m.in. punkt informacyjny, sala klubowa, duży pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, zmywalnia i pomieszczenia magazynowe. Na górze powstanie pokój spotkań, wielofunkcyjna sala do zajęć, sala rehabilitacyjna, gabinet lekarski i porad, pokój do odpoczynku, a nawet gabinet fryzjersko-podologiczny. Cały budynek ma być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZOBACZ TEŻ: Muzeum Powstania Warszawskiego się rozbuduje. Nowe wejście, podziemne korytarze i ogród na dachu [WIZUALIZACJE]

Muzeum Powstania Warszawskiego się rozbuduje. Nowe wejście, ...

Metamorfozę przejdzie także najbliższe otoczenie budynku. Stare i obumarłe drzewa zostaną wycięte, a w ich miejsce posadzone nowe. Na terenie znajdować się będą również ławeczki.

Teraz dzielnica czeka na projekt budowlany. - Zakładamy, że powstanie on w marcu i zaraz potem rozpiszemy przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Całość inwestycji pochłonie z miejskiego budżetu ok 10 mln zł, a modernizacja ma zakończyć się w roku 2020 - mówi Strzałkowski.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto