Taksówki prawdopodobnie będą mogły jeździć po buspasie, który we wtorek uruchomiono na Trasie Łazienkowskiej. O takiej możliwości mówi szefowa ZDM Grażyna Lendzion. Zanim jednak taksówki wjadą na buspas, będą musiały stać w gigantycznych korkach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wczoraj, w drugim dniu działania specjalnego pasa dla komunikacji publicznej, wielu kierowcom puszczały nerwy i wjeżdżali na pas. Tam łapała ich straż miejska, która biła rekordy. W ciągu 4,5 godz. funkcjonariusze wystawili aż 620 mandatów. Także taksówkarzom. Ci ostatni na swoim forum zapowiadają protest. Może się jednak okazać, że nie będzie on potrzebny. - Ruch na Trasie Łazienkowskiej jest przez nas monitorowany - mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Jeśli zauważymy, że taksówki pojawiają się tam bardzo często, będzie to oznaczało realne zapotrzebowanie na odciążenie ruchu i udostępnienie buspasa również dla pojazdów taxi. Musimy też ustalić, czy w razie zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, taksówki nie spowodują utrudnień dla nich.

Obserwacja ruchu potrwa co najmniej miesiąc. - Na razie spływają do nas tylko skargi od osób prywatnych. Nie otrzymaliśmy zażaleń od korporacji taksówkowych - dodaje Sobieraj.

To jednak nie oznacza, że ich nie ma. Głosy niezadowolenia podniosły się tuż po remoncie Trasy W-Z, gdy wydzielono specjalny pas dla komunikacji miejskiej. Na tym odcinku jednak udostępnienie buspasa dla taksówek jest niemożliwe, gdyż pokrywa się on z torowiskiem, które nie wchodzi w pas drogowy. - Na tym odcinku taksówki mogłyby sparaliżować ruch autobusów i tramwajów - tłumaczy rzecznik ZDM.

Na razie taksówkarze czekają na decyzje urzędników. Zapowiadają, że jak będą one uderzały w ich interes, zablokują miasto.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!