(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Warszawie trwa od piątku IV Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowej "Lalka też człowiek". Przedstawienia i projekcje odbywają się w teatrze Lalka, kinie Luna i teatrze Stara ProchOFFnia.

Festiwal jest okazją do zaprezentowania różnorodnych projektów, począwszy od klasycznej animacji, poprzez przedstawienia dla dzieci, po oryginalne przedsięwzięcia z pogranicza sztuki mimu. Do 25 października zobaczymy szereg polskich i europejskich propozycji, m.in. z Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Estonii. Dziś o godz. 20.30 na scenie teatru Stara ProchOFFnia przy ul. Boleść 2 odbędzie niecodzienne przedstawienie pt. "Sztuka na cztery ręce, czyli jak zrobić wszystko bez niczego". Jest to spektakl Suitcase-duet z Sankt Petersburga. Tworzą go Andrey Knyazkov i Alexey Melnik.

Artyści udowadniają, że teatr można stworzyć niemal z niczego, potrzebna jest jedynie wyobraźnia. Aktorami mogą być lalki, ale także przedmioty codziennego użytku, czasem wystarczają dłonie i światło. Powstaje wówczas niepowtarzalny teatr cieni. Dla prawdziwego lalkarza animatora przeszkodą nie jest brak przedmiotów, które mógłby animować. Choćby zabrano mu lalkę i pozostawiono go jedynie pośród zwykłych domowych sprzętów, jest absolutnie zdolny wykreować coś niezwykle interesującego, pozostającego w pamięci. A zwyczajny człowiek będzie wspominał taniec widelca i sitka jako niebywały teatr codziennych przedmiotów, które stają się bohaterami baśni czy przypowieści.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!