Teatr Narodowy

Teatr Narodowy - próba do spektaklu "Lód". (© Jakub Kamiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Teatr Narodowy gości sławę rosyjskiego teatru - reżysera Konstantina Bogomołowa. Zobacz zdjęcia z próby do sztuki "Lód", autorstwa światowej sławy dramaturga Władimira Sorokina.

Teatr Narodowy przygotowuje się na wielką premierę. Teatr Narodowy gości sławnego rosyjskiego reżysera - Konstantina Bogomołowa. Podjął się on adaptacji i reżyserii światowego bestselleru, sztuki "Lód", autorstwa światowej sławy dramaturga Władimira Sorokina. Zobacz zdjęcia z prób z Teatru Narodowego do tej wyjątkowej sztuki.

Czytaj także: Kari - objawienie polskiej scenie muzycznej

W "Lodzie" w Teatrze Narodowym wystąpią m.in. takie gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej jak Jerzy Radziwiłowicz, Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski, Anna Grycewicz i Dobromir Dymecki.

Teatr Narodowy: premiera przedstawienia już 25 stycznia"Lód" to opowieść o trzech mieszkańcach Moskwy: dwudziestoletnim studencie, wpływowym prawniku i prostytutce -jednego dnia padają oni ofiarą porwania. Nie tylko oni. W całym mieście znikają ludzie starzy i młodzi, biedni i bogaci. Nie mają ze sobą nic wspólnego poza jednym: wszyscy są jasnowłosi i niebieskoocy. W dzisiejszej Rosji nikt się temu nie dziwi, nie dziwią się nawet sami uprowadzeni. "Lód" to błyskotliwa, pełna alegorii i literackich tropów opowieść o gnostyckim spisku wplecionym w historię sowieckiego imperium jest jednocześnie przenikliwą diagnozą współczesnej cywilizacji oraz wymownym wyrazem rozczarowania Sorokina dzisiejszym światem, jego nieuzasadnioną wiarą w technologię i intelekt. Już niedługo adaptację tej wyjątkowej powieści zobaczymy na deskach Teatru Narodowego.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!