Teatr Syrena zaprasza na nową sztukę Teatr Syrena zaprasza na nową sztukę

Teatr Syrena: Wygraj bilety na sztukę „Kariera Nikodema Dyzmy”

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Teatrze Syrena trwają przygotowania do premiery musicalu "Kariera Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. W tytułowej roli wystąpi jeden z najbardziej wyrazistych polskich aktorów Przemysław Bluszcz! Mamy dla was podwójne zaproszenie na 5 października (godz.19).

Co zrobić, aby zdobyć bilet do Teatru Syrena?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Chcę zobaczyć ten spektakl, bo...Bilet do Teatru Syrena otrzyma autor najciekawszej i najbardziej oryginalnej odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września (do godz. 23:59). Autor najlepszej odpowiedzi otrzyma podwójne zaproszenie. Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Skrzyżowanie Kultur 2014. Program imprezy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Teatr Syrena: Wygraj bilety na sztukę „Kariera Nikodema Dyzmy”


Powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy” już w chwili wydania (1932 r.) była owiana aurą skandalu. Odważna i celna satyra na skorumpowane i cyniczne elity polityczne dwudziestolecia międzywojennego miała być odwetem autora na władzach sanacyjnych. Tadeusz Dołęga-Mostowicz, wówczas dziennikarz, krytykował poczynania rządu i marszałka Piłsudskiego. Ponieważ nie reagował na ostrzeżenia, został porwany, pobity i porzucony za miastem. Wydawało sę, że książka o bezrobotnym urzędniku pocztowym z prowincji będzie jedynie osobistą zemstą za samosąd. Nikt wówczas nie przypuszczał, że opowieść o karierze politycznej prostaka i ignoranta będzie cieszyć się tak wielkim powodzeniem i pozostanie aktualna przez kolejne dekady.

Przeniesienia legendarnej powieści o kultowym już karierowiczu na deski Teatru Syrena podjął się mistrz musicalu Wojciech Kościelniak. Przygotowuje on widowisko muzyczne z licznymi piosenkami, do których muzykę pisze Piotr Dziubek. Autorem choreografii jest dobrze już znany naszym widzom, wielbicielom przedstawienia „Halo Szpicbródka”, Jarosław Staniek. Pełen uroku świat przedwojennej Polski uwspółcześni swoją scenografią Damian Styrna. Kostiumy zaprojektuje Bożena Ślaga („Dzieci z Bullerbyn”). Skład realizatorów spektaklu już dziś wróży powstanie barwnego, ale ostrego w wyrazie musicalu.

W rolę Nikodema Dyzmy bezwzględnie pnącego się na wyżyny społeczne po szczeblach kariery wcieli się Przemysław Bluszcz (pamiętny Tadek w dramacie „W dół kolorowym wzgórzem”, menedżer grupy Dżem w filmie "Skazany na bluesa", ks. Edmund w „Made in Poland” i Benek Cygan w spektaklu „Ballada o Zakaczawiu”). U jego boku wystąpią Marta Walesiak i Barbara Melzer (obie wcielą się w postać Loli) i Anna Terpiłowska w roli Mańki. Naiwną i eteryczną Ninę zagrają Emilia Komarnicka i Karolina Michalik. W roli Żorża wystąpi Przemysław Glapiński.

Rozrywka

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Niezdecydowana

Uderz w stół a nożyce się odezwą! Do ostatniej chwili zwlekałam ze zgłoszeniem się do konkursu, bo czasem aż wstyd przed sobą przyznać, że chciałoby się zobaczyć co to znaczy prawdziwy karierowicz i czego od Nikodema Dyzmy mogłabym się nauczyć. Bo z jednej strony to cwaniak nie z tej ziemi (i dzięki niemu wiem już o kim jest piosenka "Nie ma cwaniaka na warszawiaka":), z drugiej to jednak człowiek przedsiębiorczy i zaradny. Może jednak warto być wobec Nikodema wyrozumiałym? Jeśli dane mi będzie zobaczyć ten spektakl to na pewno wyrobię sobie na ten temat opinię!

Stakado

... bo jeśli nie wygram biletów na "Następnego dnia rano", "Kariera Nikodema Dyzmy" otrze moje łzy.

gamin

Chcę zobaczyć ten spektakl, ponieważ uwielbiam film, który nosi ten tytuł. Bardzo ciekawi mnie jak wypadnie on w wersji musicalowej. Jestem pewien, że będzie to wspaniałe doświadczenie, gdyż Wszystkie aranżacje Wojciecha Kościelniaka, które dotychczas zobaczyłem były wprost znakomite. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że główną rolę zagra tam Przemysław Bluszcz, który z pewnością nie tylko jest wspominany jako menadżer "Dżemu" w "Skazany na Bluesa". Żywię ogromną nadzieję, że to ja zostanę tym szczęśliwcem który będzie mógł obejrzeć to jak się spodziewam doskonałe widowisko

wiewiórka

Chcę zobaczyć ten spektakl, bo jestem wielką fanką ,,Kariery Nikodema Dyzmy'' i bardzo pragnęłąbym zobaczyć ją na scenie teatru.

Lidzia812

Mimo wieku młodego
chciałabym zobaczyć spektakl Kościelniaka wybitnego.
Żywą muzykę poczuć wszystkimi zmysłami
wyrazić uznanie aplauzami.
Ocenić grę aktorską bohatera głównego
Nikodema Dyzmę spryciarza bezczelnego :)
Poczuć klimat czasów dawnych
śmiać się z dialogów zabawnych.
Na deskach teatru Dyzmę poznać
prawdziwych artystycznych emocji doznać.
Pierwszy raz na musicalu to nowe doświadczenie
to będzie edukacji kulturalnej uczczenie :)

anna.paluch92@...

Chcę zobaczyć ten spektakl ponieważ byłby to mój pierwszy wypad na coś znaczącego w Warszawie. Chciałabym być pierwszy raz w teatrze i zobaczyć jak to jest a dodatkowo zobaczyć kultową satyrę o której mówili rodzice.

Charybda

Chcę zobaczyć ten spektakl, booo...booo... mój tata zawsze był zafascynowany Dyzmą. Próbował zarazić mnie swą miłością do Dołęgi-Mostowicza, krzyczał na mamę , która ubijając schaboszczaka produkowała decybele niedające się skupić czytelnikowi. Wrzeszczał na babcię, która uwijała się wokół niego z talerzem parującej zupy. Ani zupa, ani kotlet nie wpływały na jego powonienie, podniebienie tak jak "Kariera...". Dzieło to było w domu mym sztandarem, dlatego tak bardzo i szczerze go nienawidziłam.
Chcę wygrać te bilety, bo pragnę zmienić swój stosunek do Dołęgi-Mostowicza. Nie chcę wciąż myśleć o tym, że to stary i narzekający w podtekstach gbur. Serio chcę mieć dobry stosunek do Dyzmy i się nim zachwycać niczym mój tatko. I chcę go zaskoczyć! Taak, to byłby dla niego szok: ja-teatr- Dyzma :O !

pizama

Chcę zobaczyć ten spektakl, bo dopiero rozpoczynam przygodę ze stolicą i wypadałoby zrobić to kulturalnie. Nie pozwólcie na to, abym rozpoczęła tę przygodę piwem! :D

zerwiłebska

chcę zobaczyć ten spektakl, bo to czuję, ale czuję tak mega, że skaczę po ścianach w pracy i po fotelach, że wow, bo Przemysława Bluszcza uwielbiam,. odkąd zobaczyłam go w 'mojej córeczce' w warszawskim Ateneum,. oczarował mnie totalną prawdą w tytułowej roli,( w spektaklu Judaszek, również w Ateneum), którą miał w oczach i niezwykłym magnetyzmem jakby jego ciało było puchą skondensowanych najtrudniejszych emocji,. jest mi niezwykle przykro, że tak rzadko podziwiam jego kunszt aktorski na deskach i chciałabym to zmienić, pomijając fakt kariery nikodema jak tekstu i serialu absolutnie kultowego (nie wspominam filmu z Pazurą, gdyż był zwyczajnie smutny i nie chcę go pamiętać) pamiętam, że w domu zawsze nuciliśmy jak Wilhelmi za-za-zu-zi-zu-za jak w początkach każdego odcinka,. i jestem nadzwyczajnie ciekawa jak Bluszcz poradzi sobie z taką kreacją a raczej jak wykreuje i stworzy te postać jak pokaże ją w wersji ostatecznej na deskach,. teatr to magia, a ja bardzo chcę byście umożliwili mi jej dotknięcie 5 października o 19 w warszawskiej syrenie,.

gosik

Zawsze byłam pod wrażeniem rozwoju akcji, przypadków przedstawionych w powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Książkę uwielbiam. Pokochałam też wersję filmową w roli głównej z Romanem Wilhelmim. Fantastycznie odtworzył klimat lat XX swoją postać cudownie ożywił. Z Cezarym Pazurą wersja bardziej komediowa, nie zachwyciła już mnie tak. Natomiast bardzo jestem ciekawa jak Kariera Nikodema Dyzmy wygląda na deskach Teatru Syrena. Bardzo chętnie zobaczę :)

sikorskam@...

Chcę zobaczyć ten spektakl, bo wiele się o nim nasłuchałam. Od wakacji odprowadzam córkę na zajęcia odbywające się w Teatrze Syrena i czekam na nią przy stoliku na podwórku, pod salą prób. Aktorzy wychodzą tam zapalić i ciągle opowiadają o tej sztuce. Zachowam dla siebie, co mówią ;) Ale wzbudzili we mnie niepohamowaną ciekawość, żeby sprawdzić, czy z początkowego chaosu wyszło arcydzieło?

xxx

Chce zobaczyć ten spektakl bo moja mama jest wielka fanka Nikodema Dyzmy, zabrałbym ja ze sobą, miała by wspaniałą rozrywkę ! W młodości oglądałem z nią wszystkie odcinki w telewizji. Najbardziej utkwił mi w pamięci dialog
Nikodem Dyzma: Otóż pańska żona rozwodzi się.
-Co takiego?
Nikodem Dyzma: To, co pan słyszał. Pańska żona rozwodzi się i wychodzi za mnie.
- Ach, tak.