Spotkaniami w Lunie są zainteresowani również młodzi mieszkańcy miasta

Spotkaniami w Lunie są zainteresowani również młodzi mieszkańcy miasta (© P. Babicki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kino Luna zaprasza na cykl spotkań "Poniedziałki z Teatrem Telewizji" pod hasłem "Wielcy aktorzy w Teatrze Telewizji". Dziś spektakl "Hedda Gabler" z 1974 roku, w reżyserii Jana Świderskiego z wielką rolą Aleksandry Śląskiej.

Wyboru spektakli i prowadzenia pokazów podjął się krytyk teatralny Janusz Majcherek.

Przychodzą młodzi
- Kluczem doboru tegorocznego repertuaru są wielcy aktorzy, którzy przeszli do historii polskiego teatru. Części publiczności, która obejrzy nasze spektakle, powinny one przypomnieć ważne kreacje sprzed lat. Ważniejsze jest jednak to, że przychodzi bardzo dużo młodych ludzi, którym chcę pokazać, że świat nie zaczął się od ich urodzenia - opowiada "Echu Miasta" Janusz Majcherek. - Już wiem, że będę stałą uczestniczką cyklu. Podoba mi się formuła spotkań i to, że bezpłatnie można poznać historyczne polskie spektakle - potwierdza Agnieszka Wyderska, studentka politologii z Warszawy.

Podczas I edycji cyklu, zatytułowanej "Wielcy reżyserzy w Teatrze Telewizji" zaprezentowano pięć spektakli, które obejrzało - według danych organizatorów - około 1800 osób. Na rozmowy po spektaklach zaproszono między innymi Andrzeja Wajdę i Michała Kwiecińskiego. Kogo możemy spodziewać się w tym roku?

- Lista gości nie jest jeszcze sprecyzowana. W miarę możliwości zapraszać będziemy twórców, którzy opowiedzą o życiu, twórczości i pracy z takimi postaciami jak Aleksandra Śląska, Halina Mikołajska, Tadeusz Łomnicki, czy Zbigniew Zapasiewicz - wyjaśnia Janusz Majcherek.

Co jest w planie
Projekt będzie trwał do czerwca 2010 roku. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca zostanie zaprezentowany spektakl, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami i wykonawcami. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Obowiązuje jednak rezerwacja miejsc w kasie kina przy ul. Marszałkowskiej 28.

Harmonogram spektakli:
30 listopada - Czechow, "Trzy siostry", reż. Aleksander Bardini (1974);
25 stycznia 2010 - Witkacy, "Matka", reż. Jerzy Jarocki (1976);
22 lutego - Bułhakow, "Molier, czyli zmowa świętoszków", reż. Maciej Wojtyszko (1981);
29 marca - Hampton, "Opowieści Hollywoodu", reż. Kazimierz Kutz (1986);
26 kwietnia - Gombrowicz, "Iwona księżniczka Burgunda", reż. Zygmunt Hubner (1987);
31 maja - Mrożek, "Portret", reż. Kazimierz Dejmek (1990);
28 czerwca - Nastasja wg "Idioty" Dostojewskiego, reż. Andrzej Wajda (1994).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!