"Wariactwa "Wariactwa

"Wariactwa..." - dwie jednoaktówki o miłosnych perypetiach

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Teatr Praski i mokotowski Teatr Druga Strefa pożegnają lato na Bemowie. W amfiteatrze pokażą "Wariactwa według Czechowa" i "Seksoterapię".

- Naszym zamysłem jest pokazanie różnorodności w warszawskich teatrach, publiczności, która na co dzień do teatru nie chodzi w ogóle albo chodzi rzadko - tłumaczy Sylwester Biraga, dyrektor Drugiej Strefy, jeden z pomysłodawców imprezy. Dlatego w tym roku zobaczymy dwa zupełnie różne spektakle.

Marcin Kwaśny, reżyser "Wariactw według Czechowa" wybrał dwie jednoaktówki tego genialnego rosyjskiego dramatopisarza: "Niedźwiedź" i "Oświadczyny". Pierwsza z nich opowiada o miłosnych perypetiach młodej, atrakcyjnej wdowy i gburowatego porucznika. Druga to historia pewnych oświadczyn, której bohaterowie wikłają się w kolejne zabawne nieporozumienia.

Propozycja Drugiej Strefy to także komedia, tym razem jednak współczesna traktująca o szalenie poważnym temacie, jakim jest seks w życiu człowieka. Widzowie zostają zaproszeni na terapię, którą prowadzi trzech mężczyzn, każdy o innym typie osobowości. Jest więc naukowiec w średnim wieku, młody macho w dresie i uroczy homoseksualista. Do wspólnej zabawy wciągać będą publiczność. - Chcemy, aby nasi widzowie przestali bać się mówić o seksie. Szukamy polskich określeń na tę sferę życia i uczymy ich używać - mówi Biraga, który sztukę reżyserował. Towarzyszą temu salwy śmiechu, spektakl bowiem służy nie tylko edukacji, ale, może przede wszystkim, rozrywce. Warto jednak pamiętać, że adresowany jest dla widzów od lat 16."Wariactwa według Czechowa"
teatr praski
28.08. godz. 19

"Seksoterapia"
Teatr Druga Strefa
29.08. godz. 19

Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny
www.artbem.pl

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!