Toksyczni teściowie – jak z nimi żyć?

abcZdrowie.plZaktualizowano 
Teściowie, którzy stale ingerują w sprawy młodego małżeństwa, krytykują ich decyzje i za wszelką cenę chcą postawić na swoim, mogą mimochodem przyczynić się do rozpadu związku. Jak utrzymywać z nimi kontakt, aby żadna ze stron nie ucierpiała?

Aby mieć z nimi dobry kontakt, zachowując jednocześnie zdrowy dystans do forsowanych przez nich pomysłów, należy na wstępie ustalić pewne zasady. Młoda para musi wyznaczyć granice akceptowalnych przez nich zachowań (np. teściowie mogą wypowiadać się krytycznie na dany temat, ale w sposób, który nikogo nie obraża; są mile widziani w domu swojego dziecka i jego partnerki, ale powinni uprzedzić o swojej wizycie itp.).

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl

Partnerem serwisu jest

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2014.01.02 16:57:38

A ja mam toksyczną teściową , może są dobre teściowe ale gdzie chętnie się zamienię i dopłacę.

2013.12.08 14:39:01

Ja jestem teściem i nie narzekam.Nie wcinam się w sprawy młodych.Oni wiedzą najlepiej jak sobie radzić.Mają inne spojrzenie na pewne sprawy niż ja,ale ja też pewnie miałem inne będąc w ich wieku.Ktoś tu narzekał,że u niego to tylko dai i daj.U mnie znowu ,mimo nie największych możliwości jak chcę dać to nie chcą :) .Najważniejsza sprawa to,żeby syn zawsze trzymał stronę synowej,a nie mamusi i będzie dobrze.Nie wymądrzam się tylko o jedno ich proszę... więcej luzu,bo to dobrze wpływa na zdrowie.

2013.12.07 23:17:03

Znam taką rozwaliła małżeństwo swojego syna a potem związek swojej córki ENTER

2013.12.07 18:02:42

Najlepsz rada-ABY KAZDY ZYL SWOIM ZYCIEM.dzis jestem tesciowa i nie ingeruje w dorosle zycie moich dzieci.ja tez bylam mloda mezatka, wiec znam zycie.natomiast pomagam ,gdy sami tego potrzebuja , nie uszczesliwiam na sile.pozdrawiam wszystkich tesciow .UZYWAJCIE ROZUMU.:-))))))))))))))

2013.12.07 16:54:54

skąd ja to znam.... :(

2013.12.07 10:52:52

Kochać na odległość. Im dalej tym lepiej. Wtedy wszyscy dla siebie są kochani.

2013.12.07 07:54:24

Młodzi są kowalami własnego losu nie wtrącać się w ich zycie,nie pouczać jedynie radzić jak się zwrócą o to i będzie fajnie między dziećmi i teściową

2013.12.06 22:32:04

Popieram -P . Misia Kalinowską .To jest właśnie to co pani pisze .Ja mam dwie synowe i tylko im ,a same od siebie mało ,,,albo bardzo mało,,,,Bo my,,TESCIOWE ,,to musimy . I nie jest tak że to wyciąga się swoje brudy, ale taka jest prawda .I tak jak ktoś napisał , że sama będzie ,,tesciową ,, =a historje lubią się powtarzać .

2013.12.06 21:40:01

Każda synowa powinna pamiętać że też kiedyś będzie teściową.Ja mam fajną synową ,ale ja też się nie wtrącam ,nie nachodzę.Młodzi mają jakiś problem to siadamy i próbujemy go rozwiązać.Myślę że relacje synowa -teściowa zależy od obu stron ,ich dobrej woli i chęci zrozumienia siebie nawzajem.

2013.12.06 21:39:18

mam bardzo nie dobrego teścia mieszka w Rumi bez przeryw robi nam wstyd ? jak nie jest w sądzie to się awanturuje z radnymi na sesji ale ja nie wybierałam sobie teścia ! tylko męża a mąż jest całkiem bardzo dobrym ojcem i mężem nigdy nie ma kłótni teściowa to była bardzo dobra kobieta ,miała w sobie dużo ciepła dla tego musiała odejść od teścia ?

2013.12.06 18:56:02

No cóż jesteś ideałem,ale chyba masz jakąś DUŻĄ skazę o której nie napisałaś!!

2013.12.06 18:54:40

Za kogoś "teściowo" życia nie przeżyjesz.Poza tym syn i Jego żona to nowa rodzina i nie wchrzaniaj się do nich.

2013.12.06 17:56:48

nie dawac,

jest młoda i niech sie d0rabia

2013.12.06 17:53:35

ha ha,tesciowa powiadacie

jak matka z własną corką nie ma poprawnych relacji ze sobą ciągle sie wtrąca w jej zycie, awanturuje sie, obmawia własną corke,do obcych ludzi to czego oczekiwac od tesciowej ,cieszy tylko to ze takich sykutnic chyba niema duzo, jak myslicie

2013.12.06 17:51:11

brawo tak trzymaj! pozdrawiam

2013.12.06 17:32:06

Ja jestem też teściową i zauważyłam , że synowa jest tylko wtedy zadowolona jak się jej daje i to dużo, ale trzeba dawać często.ciągle ją chwalę nigdy nie krytykuję , ale to przynosi marny skutek widzę,że nie jestem mile widziana więc przychodzę do nich tylko na wyraźne zaproszenie, nigdy nie przedłużam wizyt (ok.0,5 h ) ale chyba to i tak za długo.Chociaż mieszkamy blisko siebie to wnuczę i syna widuję sporadycznie jak się przypadkowo spotkamy. Wnuczka wpadnie tylko po kieszonkowe, a synowa to już w ogóle nie zajrzy nawet na zaproszenie to zawsze coś wymyśli żeby nie przyjść.Kiedyś jak się opiekowałam wnuczką to nie interesowało ją mogę czy nie to był mój obowiązek, a teraz to wszystko robi żeby wnuczka za często nie przychodziła. Za to do swoich rodziców to jeżdzi przynajmniej raz w tygodniu.Chciałam być dobrą teściową, ale mi to nie wychodzi jestem miła nigdy nie krytykuję nie nachodzę no ale może jednak za mało daję,ale pocieszam się, że jej matka chociaż jest taką wspaniałą osobą to synowa też jej nie lubi więc myślę sobie,że problem nie leży w teściowych ale bardziej w synowych.

2013.12.06 17:13:55

A ja mam wspaniala synowa i kazdemu takiej życzę , Nie wtracam sie do niczego bo to ich zycie a nie moje chca zebym pomogla pomagam nie chca nie pomagam . Chodzimy xo kina , chetnie spotykamy sie na kawce , nic na sile kazdy z nas wchodzil w dorosle zycie i nie lubi jak ktos sie wtraca

2013.12.06 17:10:31

Tesciowo wyluzuj to problem synowej i syna a nie twoj wiecnie wtracaj sie

2013.12.06 17:02:02

TESCIOWO

z zycia rodzinnego nie wyciąga sie brudow pod publikę

2013.12.06 16:38:04

toksyczną mam synową i syna przerobiła na swoją podobiznę ! nie wtracam się i wnuków nie widzałam ! a pani magister ze wsi chciała do miasta długów narobiła bo w mieście się żyje za fryko! a syn mi mówi ze ma długi przeze mnie ja mieszkam na wsi i żyje a on? rada jak sobie pościelisz tak się wyspisz synu a długi spłacaj sam !