TOP 13 - najciekawsze obudowy komputerowe

TOP 13 - najciekawsze obudowy komputerowe (© Conowego.pl)

Prezentujemy zestawienie 13 polecanych przez redakcję Conowego.pl obudów komputerowych. Znajdziecie tu konstrukcje wielu popularnych producentów, z różnych półek cenowych.

Wybór odpowiedniej obudowy komputerowej jest ważniejszy, niż wielu z Was mogłoby się wydawać. Odpowiednio przewiewna i pojemna obudowa pozwoli uzyskać cennym podzespołom komputerowym optymalne temperatury pracy, zapobiegającym tym samym ewentualnym spadkom wydajności i znacząco wydłużając ich żywotność. Jeśli jesteście entuzjastami podkręcania i modyfikacji komputera, musicie też wiedzieć, że nie każda obudowa nadaje się do zastosowania w niej chłodzenia wodnego!

Dlaczego niektóre obudowy są droższe od innych? Cóż, obudowa to jak pisaliśmy wyżej coś więcej niż tylko „skrzynka” na podzespoły. W parze z ceną idzie przeważnie większa liczba gratisowych wentylatorów dobrej jakości, możliwość montażu większej ilości dysków twardych, więcej przestrzeni wewnątrz, opcja wygodnego prowadzenia kabli za tacką płyty głównej, grubość blach, a co za tym idzie mniejsze ryzyko wpadania obudowy w wibracje i wiele innych drobnych niuansów.

Poniżej znajdziecie 13 proponowanych przez nas modelu obudów. Staraliśmy się wyszukać dla Was modele z różnych półek cenowych, o zróżnicowanym wyglądzie, aby każdy znalazł coś dla siebie.

1. SilentiumPC Regnum RG1
Regnum RG1 od polskiej firmy SilentiumPC to jedna z najlepszych tanich obudów. Dowodzi ona, że "tanio" może oznaczać "dobrze. Dwukomorowa konstrukcja, usprawniająca przepływ powietrza, kompaktowe wymiary i możliwość zamontowania aż 6 wentylatorów (jeden jest w zestawie) robią wrażenie. W obudowie mieszczą się pełnowymiarowe płyty główne w formacie ATX.
Typ: Middle Tower
Standard płyty: microATX, ATX
Karty rozszerzeń: 7
Maks. długość grafiki: 380 mm
Zainstalowane wentylatory: 1 x 120 mm (tył)
Opcjonalne wentylatory: 3x 120 mm (przód) / 2x 120 mm (lewy bok)
Wymiary: 449 x 208 x 430 mm (wysokość/szerokość/głębokość)

Cena: ok. 129 złotych

Poznaj wszystkie najlepsze obudowy komputerowe na Conowego.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: