72. Tour de Pologne wystartuje już 2 sierpnia 72. Tour de Pologne wystartuje już 2 sierpnia

(© mat.pras.)

2 sierpnia w Warszawie ruszy wyścig Tour de Pologne. Sprawdź, gdzie będzie można kibicować sportowcom.

Największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce odbędzie się w tym roku w dniach 2-8 sierpnia i będzie rozgrywana pod hasłem „Łączymy stolice”. Na starcie pojawi się 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice.

Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Liczy on 122 kilometry i składa się z dziesięciu rund, na których kolarze będą pokonywać między innymi słynny podjazd ulicą Karową. Na mecie na Placu Teatralnym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy. Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą trasę o długości 146 kilometrów z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej zahaczając o malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską. Etap trzeci rozpocznie się w Zawierciu, które obchodzi setny jubileusz nadania praw miejskich. Po przejechaniu 166 kilometrów zawodnicy będą finiszować w Katowicach, czyli „świątyni sprintu”.

Zobacz też: Mistrz świata weźmie udział w Tour de Pologne.
źródło: x-news/TVN

Po trzech płaskich etapach 72. Tour de Pologne wjedzie w góry. Czwartego dnia rywalizacji kolarze przeniosą się ze Śląska do Małopolski. Wystartują w Jaworznie, a po drodze przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki. Meta 220-kilometrowego etapu znajduje się w Nowym Sączu. Jedno z najstarszych miast Małopolski będzie również miejscem startu piątego, najdłuższego etapu (223 km). Prawdziwym wyzwaniem będą na nim górskie premie na Głodówce, Zębie, a także na Gubałówce, która będzie nowym elementem trasy. Meta etapu tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ukoronowaniem górskiej części 72. Tour de Pologne będzie szósty, królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska. Na trasie znajduje się aż osiem Górskich Premii TAURON – kolarze cztery razy wjadą na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Po 174 kilometrach będą finiszować na podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. Na 25-kilometrowej trasie powinny się rozstrzygnąć losy całego wyścigu. W ubiegłym roku zwycięstwo wywalczył tu Rafał Majka. Czy uda mu się powtórzyć ten sukces? Przekonamy się już wkrótce!

72. TOUR DE POLOGNEI ETAP, 02.08.2015 Warszawa – Warszawa, 122 km
II ETAP, 03.08.2015 Częstochowa – Dąbrowa Górnicza, 146 km
III ETAP, 04.08.2015 Zawiercie – Katowice, 166 km
IV ETAP, 05.08.2015 Jaworzno – Nowy Sącz, 220 km
V ETAP, 06.08.2015 Nowy Sącz – Zakopane, 223 km
VI ETAP, 07.08.2015 BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska, 174 km
VII ETAP, 08.08.2015 Kraków – Kraków, 25 km

Tour de Pologne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tomuś (gość)

czesław lang,kiedy wyscig wroi do slupska,bytowa,kołczygłów-kiedy wroci na twoje rejony?? czekamy my mieszkancy na cos ciekawego:(