Trakt Królewski już przygotowuje się na rocznicowe obchody. Wczoraj Grupa Artystyczna 137 Kilo czyściła teren przy kościele Wizytek. Jutro staną tam ławeczki, w których usiądą uczniowie podczas Jawnych Kompletów - akcji artystycznej Pawła Passiniego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starówce rozpoczął się montaż "Anielskich drzwi" projektu światowej sławy rzeźbiarza Igora Mitoraja. Powstały specjalnie na 400-lecie kościoła. Ich spiżowe elementy przywieziono z odlewni w Toskanii.

W najbliższy wtorek w 70 prostych ławkach z pulpitami z nieobrobionego drewna sosnowego zasiądą uczniowie. Będą kontynuowali lekcje przerwane 1 września 1939 r.

- Przygotowania idą pełną parą: zamalowaliśmy już graffiti na murze i odebraliśmy ławeczki. Jutro montaż - uśmiecha się Joanna Mikulska, organizatorka akcji.

Szkolne zajęcia w plenerze poprowadzić może każdy. Jutro na skwerze na przeciwko hotelu Bristol stanie urna, do której można wrzucić swój pomysł na lekcje. Wiadomo już, że w ławkach zasiądą m.in. Krystian Legierski, dziennikarz Krzysztof Skowroński, aktor Tomasz Rodowicz i komiksiarz Przemek Truściński.

Tymczasem w kościele jezuitów trwa montaż "Anielskich Drzwi" Igora Mitoraja. Drzwi składają się z trzech części: dwóch ruchomych skrzydeł z przedstawieniami aniołów i nieruchomego nadświetla z przedstawieniem Matki Boskiej. Sprawiają wrażenie okaleczonych, jakby wydobyto je z ruin antycznego miasta albo zniszczonej podczas Powstania Warszawy. Uroczyste poświęcenie drzwi już 12 września.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!