Nowe tramwaje PESA nie będą szare

Nowe tramwaje PESA nie będą szare (© Bartek Kosiński/POLSKA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Warszawiacy pomalowaliby stołeczne tramwaje w słoneczne, żółte i czerwone barwy - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ratusza. - Jeszcze w tym roku zadecydujemy, jak skomponować nowe, zółto-czerwone barwy - zapowiada Tomasz Andryszczyk, rzecznik urzędu miasta.

Ankietowani zgodnie ocenili, że kolorystyka transportu miejskiego to bardzo ważny element tworzący charakter stolicy. Zdaniem mieszkańców najlepiej w krajobraz miasta wpisują się środki transportu kojarzone z ciepłem, spokojem i wakacjami. Ponadto respondenci ocenili, że do nowoczesnej, innowacyjnej i spontanicznej natury Warszawy najbardziej pasują jej oficjalne barwy.

Ważne dla warszawiaków jest zachowanie na tramwajach prostych form graficznych. Równie istotna jest dla nich obecność herbu miasta na pojazdach. Co istotne, zdecydowana większość ankietowanych opowiada się za zakazem umieszczania na pojazdach reklam. - Odświeżone wzory ubarwienia pojawią się na nowych tramwajach PESA - dodaje Tomasz Andryszczyk.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!