Trollowanie w słusznej sprawie. Uważaj,by nie paść ofiarą Dzielnicowego Wisława Trollowanie w słusznej sprawie. Uważaj,by nie paść ofiarą Dzielnicowego Wisława

Trollowanie w słusznej sprawie. Uważaj,by nie paść ofiarą Dzielnicowego Wisława (© Szymon Starnawski (po lewej), Twitter.com (po prawej))

Nie rozbijaj się nad Wisłą - tym hasłem urzędnicy zachęcają do utrzymania porządku na nadwiślańskich bulwarach i plażach. Akcji towarzyszy postać dzielnicowego Wisława.

- Od dzisiaj nadbrzeża Wisły obserwuję ja, Dzielnicowy Wisław. Wyglądam całkiem przyjaźnie, ale moje czujne oko wypatrzy każdą butelkę w rzece, każde plastikowe kubeczki w krzakach i każde rozbite szkło na schodkach. Znaleziska i obserwacje publikować będę dla was na Twitterze - tak przedstawia się postać nadwiślańskiego “mundurowego”, który zachęca do pozostawienia przestrzeni miejskiej w czystości. Spotkać możemy go na twitterze, gdzie ośmiesza śmiecących swoimi wpisami.
Dzielnica Wisła zachęca do tego, by przesyłać swoje zdjęcia, więc zapewne o Wisławie usłyszymy jeszcze nie raz. Projekt to kolejny nietypowy sposób na walkę z zaśmiecaniem brzegów Wisły. Przypomnijmy, że w zeszłym roku miasto po raz pierwszy pokazało Wisława, który wynurzał się z rzeki i dbał o czystość plaż. Wtedy w kampanię reklamową zaangażował się m.in. Maciej Orłoś.

Zobacz też: Tajemniczy Wisław grasuje nad rzeką. Pomoże uwolnić Wisłę od śmieci? [WIDEO]

To nie jedyny sposób na walkę z osobami, które zaśmiecają brzeg Wisły. W każdy weekend bulwary i plaże przemierzają edukatorzy. Stawiane są też dodatkowe kosze na śmieci, a zebrane butelki wymieniane są na wodę lub bilety do kina czy teatru. Na bulwarach oznaczono również specjalne strefy czystości, gdzie ma panować bezwzględny porządek. Wisław jest częścią większej akcji. Podoba się wam ten pomysł?


Zobaczcie też: Picie piwa nad Wisłą. Policja swoje, staż miejska swoje, ministerstwo swoje


Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!