Mimo że prawdziwą rewolucję w rozkładach i trasach tramwajów Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział na październik, to już od dziś pasażerowie mogą mieć niezły mętlik w głowach. Wcześniej niż zapowiadano wróciły składy na Kercelak, ale wciąż zamknięty zostaje odcinek al. Solidarności między ul. Okopową a ul. Młynarską. Zabraknie też tramwajów na ul. Marymonckiej, bo Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych buduje dojazdy pod most Północny

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Spore utrudnienia mogą mieć mieszkańcy Bielan. Przez dziesięć miesięcy tramwaje linii 5 i 17 będą jeździły zmienionymi trasami. Wszystko z powodu budowy dojazdów do mostu Północnego u zbiegu Marymonckiej i Wisłostrady. Linia 5 będzie jeździła z Koła ulicami: Radiową, Powstańców Śląskich, al. Reymonta, Broniewskiego, Wólczyńską, Nocznickiego przez pętlę przy metrze Młociny do Zgrupowania AK "Kampinos" i tam zakończy trasę na Zajezdni Żoliborz. Z kolei 17 będzie jeździła jak dotychczas, ale tylko do awaryjnej pętli na wysokości Twardowskiej, niedaleko AWF. Mieszkańcom osiedla Wrzeciono i studentom UKSW ZTM podpowiada, by przesiedli się do autobusu 181, która to linia pełnić będzie rolę komunikacji zastępczej.

Dobrych wiadomości dla pasażerów jest jednak trochę więcej niż złych. Otwarto dla tramwajów ruch na Okopowej i Towarowej (między rondem Zgrupowania AK "Radosław" a rondem Daszyńskiego), w al. Solidarności (między al. Jana Pawła II a Okopową) i na Dywizjonu 303, Radiowej i Powstańców Śląskich (między pętlą Koło a Nowym Bemowem). Zamknięty dla tramwajów pozostaje odcinek al. Solidarności od ul. Okopowej do Młynarskiej.

Tu czeka nas prawdziwe zamieszanie z trasami. Linia 1 wróci na swoją starą trasę i kursować będzie z Annopola do pętli przy Banacha, a linia 10 zostanie przedłużona do pętli Wyścigi. Linia 21 zostanie zlikwidowana, a jej praską część trasy przejmie 22, która kursować będzie z Żerania FSO ul. Jagiellońską, Ratuszową, Targową, al. Zieleniecką, Al. Jerozolimskimi, Towarową, Okopową, al. Jana Pawła, Broniewskiego do pętli na Piaskach. Linie 24 i 28 wrócą na Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 i dalej pojadą swoimi stałymi trasami.

Swoje trasy zmienia też linia 26 - pojedzie z os. Górczewska Wolską, Skierniewicką, Prostą i al. Solidarności przez most Śląsko-Dąbrowski do pętli na Wiatracznej. Linia 36 z metra Wilanowska pojedzie Puławską do metra Marymont a 41 z pętli na Żeraniu Wschodnim w szczycie porannym będzie jeździło al. Jana Pawła II, Stawki, Andersa i Międzyparkową a popołudniu Międzyparkową, Andersa, Stawki i al. Jana Pawła II.

Wciąż zawieszone będą linie: 13, 20, 27 i 46. Natomiast 71 oraz zastępcze Z-1 i Z-5 zostaną zlikwidowane.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anika (gość)

Skąd ta pewność autora o zadowoleniu mieszkańców Wrzeciona? Wczoraj czekałam na autobus 181 lub 121 a w tym czasie przyjechało sześć 17. Do autobusu wsiadł niezły tłumek a to była niedziela. Może autor dowie się ile przybyło nowych przejazdów 181 i wtedy się za nas pocieszy.