- "Tu dostaniesz wodę z kranu". Jeździmy po mieście i zostawiamy w knajpach zestawy naklejek z takim hasłem. W tak oznaczonych miejscach zawsze dostaniecie darmową wodę z kranu! Wszystkim chętnym dostarczymy naklejki - informują pomysłodawcy akcji "piję wodę z kranu". Zobacz, w których miejscach stolicy dostaniesz wodę za 0zł.

Zastanawiacie się pewnie czy taka woda z kranu jest zdrowa i bezpieczna. "Jakość wody dla prawie dwumilionowej stolicy była i jest badana także w innych instytucjach. Dwa lata temu testy wykonywała – z powodów komercyjnych – firma Brita, znana z domowych filtrów do wody. Brita też opublikowała wyniki bardzo korzystne dla Warszawy, co potwierdziły opinie ekspertów. – Badania, które sponsorowała Brita – mówi prof. Iwona Wawer, chemik z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – miały na celu przekonanie mieszkańców do korzystania z wody z kranu. Jeśli zaś ktoś chce poprawić jej smak i zapach, może skorzystać z dzbankowego filtra z węglem aktywnym. Próbki pobierano w mieszkaniach, w różnych częściach Warszawy, ale również w 10 innych miastach Polski. Analizy wykonano na Wydziale Chemii UW. Co ważne, badania prowadzono w lecie 2010 r., a więc w czasie powodzi na południu Polski, kiedy rzeki niosły wyjątkowo dużo zanieczyszczeń. Wyniki analiz wody wodociągowej wszędzie były bardzo dobre, co oznacza, że filtry pracowały doskonale" - możemy przeczytać na stronie przeglad-tygodnik.pl.Właśnie dlatego, na przekór wielkim koncernom, pomysłodawcy strony na Facebooku "Piję wodę z kranu" postanowili zachęcać restauracje z całej Polski do udostępniania darmowej wody z kranu dla gości.

Czytaj też: Metamorfozy Stadionu Narodowego [WIDEO]

- „Piję wodę z kranu” to niezależna, społeczna inicjatywa mająca za cel promowanie rozsądnego gospodarowania surowcami i zrównoważonego rozwoju. Zrodziła się z pytania o to dlaczego w kraju w którym prawie każdy ma bezpośredni dostęp do wysokiej jakości wody w domu, ludzie wciąż kupują wodę butelkowaną, co jest nieekologiczne, nieekonomiczne i niepraktyczne. Naszą misją jest zwiększanie świadomości ekologicznej, proponowanie prostych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jednocześnie dających wymierne korzyści osobom z nich korzystającym. Udowadniamy, że picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe, tańsze, bardziej ekologiczne, a woda z kranu może smakować dobrze - informują pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Pełną listę lokali możecie znaleźć na ich Facebooku lub na stronie internetowej

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!