Zagraniczni turyści w 2018 roku zostawią w Warszawie miliardy złotych. Według najnowszego rankingu Mastercard "Global Destination Cities Index" będzie to o 18,2% więcej, niż rok temu. Dalsza część artykułu poniżej.

Global Destination Cities IndexKażdego roku Mastercard publikuje raport "Global Destination Cities Index", w którym przedstawia ranking miast pod względem liczby zagranicznych turystów. W zestawieniu podane jest m.in. ile pieniędzy wydają turyści w poszczególnych miastach na świecie.

Ile pieniędzy zagraniczni turyści zostawią w Warszawie?Twórcy rankingu wzięli pod uwagę ilość turystów z zagranicy, którzy w 2017 roku zatrzymali się w danym mieście przynajmniej na jedną noc, a także ich wydatki, np. na zakup biletów, jedzenia, pamiątek itd. Z szacunków Mastercard wynika, że zagraniczni turyści do końca 2018 roku zostawią w Warszawie ponad 3 mld zł, czyli o 18,2% więcej, niż rok temu.

Kto najchętniej odwiedza Warszawę?Mastercard podaje również skąd przyjeżdżają do Warszawy turyści i jak długo u nas zostają. Łącznie w 2017 roku Warszawę odwiedziło 1,4 miliona podróżujących, co dało nam 105. pozycję w rankingu. Według obliczeń, turyści zatrzymują się w stolicy średnio na 1,9 nocy. Warszawę najchętniej odwiedzają Brytyjczycy (9,8%), Niemcy (8,9%) i Amerykanie (8,4%).


Zobaczcie też: Odetchnij od miasta. Powstał poradnik, który pomoże odzyskać święty spokój

Z miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!